yukarı
Mercedes
CLA
1.014.500 - 2.424.000 TL
Ergen değilim artık

Mercedes CLA İncelemesi

CLS estetiğini kompakt prestij sınıfında temsil eden ve 'Mercedes’e Giriş' dersinin ikinci dönem öğrencisi Mercedes CLA.

Ve bu sefer, adeta öğretmenin gaz vermek için karneye yazdığı “İkinci dönem çok daha iyi olacağına inanıyorum” notunu okumuşçasına coşmuş bir CLA var karşımızda! A Serisi’nin atılımından sonra şaşırdık mı?.. Hayır. Zaten ikisi temelde aynı otomobil.

A Serisi Sedan ile genç aileleri hedefleyen Mercedes, "Seksi ve Bagajlı” dizisinde başrolü yeni CLA’ya vermiş.

Mercedes CLA incelemesi ve fiyat listesi_arabazzi.com

İlk nesilde yine cazip ama hayli acemi olan Mercedes CLA, ikinci hayatında dış görünüşünü altyapıda da olgunlaşarak taçlandırmış.

Çok daha rafine bir pakete dönüşen CLA’yı adeta asit testine soktuk diyebiliriz. Zira kullandığımız test aracı AMG+ paketli, her türlü ayarı maksimum sertlikte ve 19” lastikli CLA 200 4MATIC idi.

Nihayi görüşümüz, iki nesil arasında konfor açısından önemli bir evrim yaşandığı, tüm zayıflıklarına karşın 750.000 adet satan ilk CLA’nın her anlamda pozitif aşıldığı yönünde.

“Mercedes CLA” deyince, türünün en nefislerinden olan kokpit mi, alabildiğine sportif hem de konforlu sürüş karakteri mi, yoksa genç ailelerin ihtiyaçlarını az bir feragatla karşılayabilmesi mi ilginiz çeker bilemeyiz. Ama biz her şeyden önce tasarım deriz… Hemen aşağıda!

Mercedes CLA Dış Tasarımı

A Serisi ile birlikte Mercedes müşterilerini gençleştirme operasyonunun muzaffer fedaisi CLA.

İlk CLA kullanıcılarının yarısının ilk defa Mercedes sahibi olduğu ve %75’nin markaya sadık kaldığı düşünülürse, estetiğin her şeyden önce geldiği anlaşılabilir.

Mercedes CLA tasarım özellikleri_arabazzi

2019’dan beri yollarda olmasına rağmen, yolda görenlerin kayıtsız kalamamaya devam ettiği Mercedes CLA, arkaya doğru kesintisiz coupé çizgisini kalplere ok gibi fırlatıyor.

Buna, daha ince ve zarif burun tasarımı, çerçevesiz camların cazibesi ve stop grubunun gövdeyle kusursuz bütünlüğü de eklenince, bekâr ve genç evlilerin Mercedes bayisindeki varış noktası netleşmiş oluyor.
Mercedes CLA tasarım detayları_arabazzi.com

5 cm uzayarak 4,69 m ile sınıfın sınırlarını zorlayan Mercedes CLA, 5 cm artan genişliği de kullanarak yola daha hakim ve dinamik bir ifade takınmış. Konunun cazibeden ibaret olmadığını anlamak için 0.23 Cd'lik sürtünme katsayısına bakmak yeterli.

Mercedes CLA test yorumları_arabazzi

Çok sayıda estetik unsuru ustalıkla buluşturan yeni CLA’da damakta kötü tad bırakan tek ayrıntı, arka tampona iliştirilmiş şakacıktan egzoz çıkışları. O kadar kusur da nazarlık niyetine olsun değil mi…

İç Mekân

"Konunun cazibeden ibaret olmadığını anlamak için 0.23 Cd'lik sürtünme katsayısına bakmak yeterli"
Ümit Şen


Mercedes CLA Rakipleri

A5 Sportback

Audi

A5 Sportback

1.503.372 - 1.657.657 TL

İnceleme
1 Serisi

BMW

1 Serisi

850.200 - 917.300 TL

İnceleme