yukarı

Audi A3 Sedan İç Mekân

Audi A3 Sedan'ın malzeme ve işçilik kalitesi Golf’ten de, Mercedes A, BMW 1 ve hatta 3 Serisi’nden de daha iyi. Hani maşallahımız olsa takacağız, o derece.

 

Ve tasarım… Sadeliğin kitabını yazmış bir ön panel var karşımızda. “Ergonomi” denilen, insanın istediğini elini attığı zaman bulması ve de rahat etmesi durumu VW Golf’ten bile daha iyi. Mesela Golf’e göre daha yukarıdaki açılır kapanır bilgi ekranı, gözleri yoldan ayırmadan işini görmek için net bir avantaj.

 

Bir de sürprizimiz var: Arka koltuklarda diz mesafesi A3 Sportback’ten daha fazla! Sedana özel artan aks mesafesi sağolsun. Ama A3 Sedan dize verdiğini kafadan alıyor, alçalarak devam eden tavan çizgisi baş mesafesinden bir miktar yiyor. Gerçi o da uzun boylu misafirlerin sorunu. Ön taraf zaten isterseniz (yani parasını verirseniz) A8 koltuklarıyla şımarabileceğiniz bir keyif alanı.

 

425 litrelik bagaj şekil ve kullanım açısından başarılı olsa da bizce “çok büyük” sınıfına girmiyor. Mazda 3 Sedan’ın bagajından az daha büyük, Mercedes CLA’nın (471 litre) bagajından küçük bu güzide eser. Gerçekten büyük bagaj isteyenlere Skoda Octavia'yı önersek terlik fırlatırlar mı acaba?..    

Giriş Sürüş - Konfor - Performans