yukarı
Toyota
Land Cruiser
2.242.000 TL
Land Cruiser Prado giyer

Toyota Land Cruiser İncelemesi

“Ya hocam ya! Arazi araçları gerçek hayatta ne işimize yarayacak!” sızlanmasının dünyada belki de en sağlam cevabı Toyota Land Cruiser. Şimdilerdeki adıyla Land Cruiser Prado, Jeep Wrangler ve Land Rover Defender gibi safkan 4x4 efsanelerinden.

 

Şöyle bir bakınca, Toyota ürün yelpazesi içinde - GT86 ve Prius ile birlikte - iddiasını en iddialı şekilde taşıyan modelgaliba Land Cruiser. 

 

Biri safkan sürüş keyfinin özü, diğeri düşük tüketimin jenerik ismi olurken, Land Cruiser Prado her yolculukta arazi araçlarının komandosu olduğunu gösteriyor. Ama buralardan çok çöllerde, steplerde, kanyonlarda…

Toyota Land Cruiser Dış Tasarımı

Arazinin sumo güreşçisi Land Cruiser Prado her hattı ve detayıyla kaslı ve heybetli. Sanki yeterince yüksek değilmiş gibi, ön ızgaradaki diklemesine çizgiler Land Cruiser’ı daha aşılmaz ve yıkılmaz bir duvar gibi gösteriyor.

 

Şişkin tamponlar ve çamurluklarıyla Land Cruiser rakiplerini kapmak üzere kabarmış dev bir böcek gibi. Onu bu kadar özel yapan da bu yabani görüntüsünü hiç bozmaması muhtemelen.

 

2009’dan beri yollarda olan son Land Cruiser 2018’de etraflıca elden geçirildi. Bu vesileyle farlar ve ön ızgara olabildiğince yukarı çıktı ki yolda karşılarına çıkacak hiçbir şey onlara zarar vermesin. 

 

Kaput, çamurluklar ve tamponlar ise hem ön görüşü hem de yaklaşma açılarını iyileştirmek amacıyla elden geçirildi. Malum, ön farlar ve stoplarda LED modernizasyonu makyaj müessesesinin olmazsa olmazlarındadır. Land Cruiser Prado da istisna değil.

İç Mekân

"Land Cruiser'ı bu kadar özel yapan, nesiller boyu yabani görüntüsünü hiç bozmaması muhtemelen"
Ümit Şen


Toyota Land Cruiser Rakipleri

Discovery

Land Rover

Discovery

2.834.708 - 3.333.737 TL

İnceleme
Pajero

Mitsubishi

Pajero

Bayinize sorunuz

İnceleme
Edge

Ford

Edge

Bayinizle görüşünüz...

İnceleme