yukarı
Opel
Adam
Satış dışı
Adam olacak çocuk

Opel Adam İncelemesi

Minik şehir arabaları oyununa çok geç ve üstelik ‘prestij’ kapısından girdi Opel Adam. Kendisine verilen önemi göstermek için olsa gerek, markanın kurucusunun adını taşımakta. 

 

Kurucusunun ismi dışında Fiat 500, Mini, DS gibi karizmatik atalardan yoksundu Opel Adam. O da tasarım ve kişiselleştirmede büyük oynamaya karar verdi. 

 

Gerçekten de Opel Adam’ın özellikle tasarımıyla çok iddialı ve tarz sahibi olduğu kesin. Ama Mini ya da Fiat 500 tasarımcılarını ne kadar rahatsız etmiştir, orası şüpheli.

 

2018 ilkbaharı itibariyle Türkiye’de satılmayan Adam her an, belki de yeni bir yüzle dönebilir diye hissediyoruz. Gerçi biz minik arabalara pek rağbet etmeyiz ama... 

 

Belki de Opel, Adam’ın fiyatını Corsa’dan uzak tutmanın bir yolunu bulamamıştır. 

Opel Adam Dış Tasarımı

Şehirdeki sürülerden ayrı takılmaksa derdiniz, Opel Adam’la ayrışmak için çok fırsatınız olacak. O kadar ki, tavan rengiyle, kaplamasıyla içi dışı sizinkine tıpatıp benzeyen bir başka Adam’a rastlamanız hemen hemen imkânsız. İyisi mi, sonsuza kadar birlikte olma iradesiyle çıkın yola.

 

Kübük bir formun içinde yuvarlak hatlar, kısa bir boyda şaşırtıcı yükseklik ve genişliğiyle, kalıpların epey dışında Opel, Adam. Bakış açısına göre hem minik hem de küçük sınıfa sokulabilecek Adam’ın Corsa ile aynı platformu taşımasına şaşmamalı.


Jam, Glam ve Slamisimli üç donanım seçeneği kesmedi mi? İddiaya göre 1 milyon konfigürasyona ulaşılabilen Adam’ı yıldızlı tavandan (cidden) koltuk desenine kadar, tam manasıyla kendi Adam’ınız yapmanız mümkün. 

 

Yani kriz öncesi mümkündü...

İç Mekân

"İddiaya göre 1 milyon konfigürasyona ulaşılabilen Adam’ı yıldızlı tavandan (cidden) koltuk desenine kadar kendi Adam’ınız yapmanız mümkün... dü"
Ümit Şen


Opel Adam Rakipleri

500

Fiat

500

196.900 - 227.900 TL

İnceleme
A1

Audi

A1

Satış dışı

İnceleme
Picanto

Kia

Picanto

311.900 - 322.900 TL

İnceleme
Fortwo

Smart

Fortwo

106.100 - 107.600 TL

İnceleme
i10

Hyundai

i10

262.400 - 323.500 TL

İnceleme