yukarı

Opel Adam Sürüş Özellikleri

İddiasına paralel olarak, Opel Adam’ı şehir içinde kullanmak hem çok kolay hem de keyifli. Gerçi düzgün yolları olan bir şehirde eminim daha keyifli olurdu. Zira Adam’ın süspansiyon ayarları bir miktar sert

 

Bu tatlı konforsuzluğu düşünerek olsa gerek, Adam’ın ‘Rocks’ adlı, crossover olduğu iddia edilen yerden yüksek ve üstü açılabilir bir versiyonu daha var. İşe yarar mı bilinmez ama Adam’ın havasına hava, tarzına tarz kattığı kesin. 

 

Opel Adam Rocks’la birlikte hayata geçen 1 litrelik sessiz ve güçlü turbo motor, bütün Adam’lar için seçilmesi gereken motor.

 

Hafif direksiyon şehir içi manevraları, park etmeleri çok kolaylaştırıyor. Ama uzun yollar ve yüksek süratte bu hafiflik hissiz ve ön tekerlerin ne yaptığını haber vermeyen bir direksiyon anlamına geliyor.  

 

Yüksek hızda gürültü düzeyinin de pek keyif verdiği söylenemez.

"Opel Adam’ı şehir içinde kullanmak hem çok kolay hem de keyifli. Gerçi düzgün yolları olan bir şehirde eminim daha keyifli olurdu"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Opel Adam’ın ruhuna en uygun motor 75 hp gücünde 1.0 benzinli motor. 

 

Şehir içinde yeterli performansı, düşük tüketimi, keyifli sesi ve hafifliğiyle Adam’a cuk oturuyor bu motor. 100 km hıza 15 saniyede ulaşmayı dert etmezseniz otomatik şanzıman seçeneği de mevcut.

 

Ondan sonrasında liste aynı motorun 115 beygirlik turbolusu, 1.2 ve 1.4 benzinli seçenekleriyle uzayıp gidiyor. 

 

Ama Opel Adam an itibariyle Opel'in Türkiye menüsünde olmadığına göre, bu seçeneklerin pratikte bir manası yok maalesef.

İç Mekân Sonuç