yukarı
Mercedes
SL
Satış dışı
Bir sen, bir ben, bir de bebek...

Mercedes SL İncelemesi

Mercedes’in iki kişilik açılır tavanlı arabalarının en büyük ve konfor ağırlıklısı Mercedes SL. Mercedes’in iki kişilik açılır tavanlı arabalarının en büyük ve konfor ağırlıklısı Mercedes SL. Tam 64 yıldır gerçek bir Mercedes efsanesi de diyebiliriz.

 

“Sport Leich”, yani “sportif ve hafif”in kısaltması olan SL ismi 1.735 ila 1950 kg arasında değişen ağırlığı anlatmak için Alman usülü bir şaka olsa gerek. Ama değil. Zira ağrılığı azaltırken dayanıklılığı artımak için SL’nin gövde üst yapısında büyük oranda alüminyum, magnezyum ve yüksek dirençli çelik kulanılmış.

 

2011 doğumlu altıncı nesil SL’de de, tıpkı kendinden önceki iki SL gibi, coupé kasa mevcut değil. Onun yerine, açılıp kapanır sert metal tavan her iki türün meraklılarını da fazlasıyla memnun etmekte.

 

Başlıca rakipleri arasında BMW 6 Serisi ve Jaguar F-Type’ın üstü açıkları bulunan Mercedes SL, katıksız bir spor araba olmaktansa konforlu ve lüks bir sürüş makinesi olmayı tercih ediyor. 

Mercedes SL Dış Tasarımı

2016’da makyajlanan Mercedes SL yılların izini daha agresif far grupları, yeni hava girişleri ve tampon tasarımıyla sildi. 

 

Genel anlamda SLC’nin daha zarif ve rafine hali diyebileceğimiz SL özellikle ön farlarıyla AMG-GT’ye pas atmış sanki. Ama eskisine.

 

Elmas efektli ön ızgarasıyla lükse, kaslı motor kaputuyla güce vurgu yapıyor Mercedes SL. Profilden ise sportif bir coupé’den çok, bir lüks makinesinin oranlarına sahip. 

 

Gözlerinizi kapatıp onu yat limanına doğru giden kıvrımlı yolda görebilirsiniz. “Hani o dergide görüp beğendiğin yelkenli vardı ya...” Ve şöyle bir gezdirdikten sonra büyük teklif gelir!

 

Bir yastıkta kocayın.

İç Mekân

"Genel anlamda SLC’nin daha zarif ve rafine hali diyebileceğimiz SL özellikle ön farlarıyla AMG-GT’ye pas atmış sanki. Ama eskisine"
Ümit Şen


Mercedes SL Rakipleri

6 Serisi

BMW

6 Serisi

2.711.300 - 2.781.200 TL

İnceleme
SLC

Mercedes

SLC

Satış dışı

İnceleme
911

Porsche

911

Fiyatlar size bağlı

İnceleme
718 Boxster

Porsche

718 Boxster

Fiyatlar size bağlı

İnceleme