yukarı
Porsche
911
Fiyatlar size bağlı
Porsche konsantresi

Porsche 911 İncelemesi

Dünyanın en iyi sürüş nesnesi konu olsa, düşünmeye muhtemelen 911'den başlar beynimiz. 

 

Övgü sıfatlarının bir yerden sonra manasızlaştığı 911'e "En İyi Gerçek Hayat Spor Otomobili" diyelim de diğerlerine de hayat alanı kalsın. Zira Porsche 911, 1963 yılından beri adım adım gelişerek kendi türünün referans modeli olmaya devam ediyor.

 

718 isimli kardeşlerinde olmayan 6 silindirli atmosferik motorlara GT3 RS'i de ekleyerek, bulutların üstündeki zirvesini daha da ulaşılamaz hale getirdi Porsche 911. En tepedeki bayrak ise model tarihinin en güçlüsü, 700 hp'lik GT2 RS'in ellerinde.

 

Porsche 911 kısaca, en üst mertebeye ulaşmış bir güç, sürüş ve sportif mükemmeliyet merkezi. Dünyayı kurtarmaktan arta kalan zamanlarda günlük hayata da uyum sağlayabilen bir süper kahraman da diyebiliriz.

Porsche 911 Dış Tasarımı

Porsche nedir sorusunun belki de en öz cevabıdır Porsche 911. İlk günden beri, bir bakışta Porsche 911 olduğundan şüphe duyulmayacak, ufak rötuşlarla değişen bir tasarımdan bahsediyoruz. 

 

Rüzgârın buluşmaktan belki de en çok memnun olduğu sivri ama yumuşak hatlara sahip 911. Tavandan arka uca kadar kesintisiz devam eden eğim, iki yandaki kabarık hattı başlatan yuvarlak bakışlar... Bu klasik yuvarlak farlara Porsche serisindeki başka hiçbir modelin layık görülmediğine dikkatinizi çekerim. 

 

Porsche 911’in 7. nesildeki en önemli yenilikleri şöyle: Biraz daha agresif burun yapısı, daha geniş hava girişleri, arkada birkaç yeni kıvrım, üç boyutlu stoplar, motorun üstündeki yeni dikey ızgara ve Porsche’nin dediğine göre yeni kapı kolları. Evet, kapı kolları. Siz anlayın artık değişim hızını. 

 

Değişmeyen formun altında fark yaratan en önemli yenilikse, bizce Bi-Xenon farlara entegre dörtlü LED gündüz farları. 

 

Meraklısı için, dört tekerlekten çekişli Carrera 4 ve 4S modellerinin arkasında, iki uçtaki stopları birleştiren aydınlatma şeridi ve ön tamponla çamurluğun buluştuğu yerdeki ince sinyal lambaları gibi nice güzellik mevcut.

 

“991 II” kodlu bu son 911, geleneklerine sıkıca bağlı olmakla beraber, sonuna kadar da modern bir efsane.

İç Mekân

"Klasik yuvarlak farlara Porsche serisindeki başka hiçbir modelin layık görülmediğine dikkatinizi çekerim"
Ümit Şen


Porsche 911 Rakipleri

SL

Mercedes

SL

Satış dışı

İnceleme