yukarı

Porsche 911 İç Mekân

"Bu safkan bir spor otomobil" deyip malzeme kalitesi ve tasarımı bir kenara bırakmış değil Porsche insanları. Ergonomisi ve rafine detaylarına hayran kalacağınız bir kabine sahip Porsche 911.

 

Orta konsol, 7 inçlik dokunmatik ekran biraz aşağıda kalsa da fonksiyonellik anlamında epey ilerlemiş durumda. Bilgi ve eğlence sistemini kontrol etmek için ek düğme ve kumandaların oluşu kullanışlı. Bu kadar hızlı bir arabada gözleri yoldan ayırmak çok iyi bir fikir değil zira.

 

918 Spyder’dan uyarlanan 3 kollu direksiyon tam bir Porsche konsantresi. Sürücünün tam karşısındaki beş kadrandan oluşan gösterge paneli de yine bir 911 klasiği. 

 

Ama ortadaki büyük devir saatinin sağına bir dijital ekran kondurmak da ihmal edilmemiş. 4,6 inçlik bu ekran GPS, harita ve mesela gerçek zamanlı trafik verilerine ev sahipliği yapıyor.

 

Bu arada, başka koşullarda - mesela beşte biri fiyatına - iyi görünebilecek standart donanım, fiyatı düşününce komik kalıyor. Çok fonksiyonlu direksiyon ve mesela Bluetooth’un opsiyonel olması size bir fikir verebilir. Sonu gelmez ve birbirinden cazip opsiyonlarda nice sıfırlar gözden kaybolabilir.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Arka koltukların sembolik oluşu dışında kendi sınıfı standartlarında kullanışlılıkta da iddialı Porsche 911. 

 

Öndeki derin bagaj ve yatırılabilir arka koltukların yanında iç mekândaki torpido, cepler ve gözler cömert saklama alanları sunuyor.

 

Arkadaki iki koltuğu da normal ebatlarda yetişkinler yerine, olsa olsa iki küçük çocuk için düşünebilirsiniz. Hatta en iyisi ön taraftaki 145 litrelik bagajın eki gibi düşünün.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans