yukarı
BMW
6 Serisi
2.711.300 - 2.781.200 TL
Ben kaçtım. Gran Turismo olup geliyorum...

BMW 6 Serisi İncelemesi

“Action” dizisindeki karizma abinin iş dışında kullandığı fantastik ama pek de çaktırmayan arabaydı BMW 6 Serisi.

 

Tercihe göre spor coupé ya da konforlu bir GT. İster 4+1/2 kişilik, ister 2. İster coştukça keyiflenmeli, ister duruldukça.

 

Bizce 6 Serisi’nin asıl yıldızlaştığı an isminin sonuna “Gran Coupé”yi aldığı an. İşte o an, 5 Serisi’nden şık, iki kapılı 6 Serisi’nden kullanışlı bir coupé çıkıyor ortaya. 

 

Zaten BMW 6 Serisi’nin “Coupé” versiyonu Türkiye’ye sadece M ve Cabrio modelleriyle geliyordu. O zaman biz de incelememize 6 Serisi Gran Coupé odaklı devam edelim. 

 

Arzu edenler iki kapı, bir çorba kaşığı tutunma ve bir tas kullanışlılık eksilterek 6 Serisi Coupé hakkında da net bir sonuca varabilirler. Tabii hepsi biraz nostalji niyetine, zira üretim bantlarını terk eden BMW 6 Serisi, yerini eksi adıyla 5 Serisi GT, yeni adıyla 6 Serisi GT'ye bıraktı.

BMW 6 Serisi Dış Tasarımı

Tarzını oturtmaya başlayan BMW 6 Serisi, 2014 makyajıyla öndeki tatsız bakışlar ve arkadaki hormonlu Porsche havalarından kurtuldu çok şükür. Bir makyaj operasyonunun 6 Serisi’ni vasattan yakışıklıya çevirmiş olması takdire şayan doğrusu.

 

Tam 5 metrelik 6 Serisi Gran Coupé ise 2 kapılı kardeşinden 1 cm daha uzun ve 2 cm daha yüksek. Gerçekten büyük oynayan Gran Coupé, bu boyutlarla sıkı rakipleri Audi A7 Sportback ve Mercedes CLS’yi sollayıp Porsche Panamera’ya yaklaşmış durumda.

 

Daha zarif, ince ve sportif hatlarıyla BMW 6 Serisi Gran Coupé, kullanışlılıktan bir miktar feragatla 5 ve 7 serilerinin de alternatifi aslında.

 

6 Serisi Cabrio ise yollardaki en büyük açılır tavanlı modellerden biri. Bakalım devamı gelecek mi?..

İç Mekân

"Daha zarif, ince ve sportif hatlarıyla BMW 6 Serisi Gran Coupé, 5 ve 7 serilerinin de bir nevi alternatifi aslında"
Ümit Şen


BMW 6 Serisi Rakipleri

Panamera

Porsche

Panamera

Fiyatlar size bağlı

İnceleme