yukarı

Mercedes SL Sürüş Özellikleri

Özünde bir “Grand Tourer” olan Mercedes SL, iç mekânda değindiğimiz gibi, çok iyi bir uzun ol arabası.

 

Cüssesine karşın virajlarda hatırı sayılır bir çeviklik yakalayan SL, “Comfort” moda geçtiğinizde hızlı ve yumuşak bir keyif makinesine dönüşüyor. 

 

Kapalı konumdaki metal tavanın yol ve rüzgâr sesini bu kadar iyi izole etmesi de hayranlık verici. Paranızın - vergiler dışında - nereye gittiğinin cevabı işte bu yüksek konfor.

 

Direkt çalışan keskin direksiyon ve yüksek dirençli şasi, birlikte umulandan dinamik bir SL çıkarıyor ortaya. Daha fazlasını isteyen soylular için, AMG SL 63 seçeneği motor ve sportif ayarlarıyla bir imzaya sabıra bakar.

"Metal tavanın yol ve rüzgâr sesini bu kadar iyi izole etmesi hayranlık verici. Paranızın - vergiler dışında - nereye gittiği anlaşıldı"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Yayına hazırlandığımız sırada, Mercedes SL’in Türkiye menüsündeki başlangıç motoru 367 beygir ve 500 Nm torklu benzinli motordu. 

 

SL 400 olarak da anılan bu dostumuz, 9 ileri şanzımanın da katkılarıyla 1.735 kg’ı 100 km’ye sadece 4,9 saniyede çıkarıyor. Evet, bu yavaş olanı. 

 

İş iyice çığırından çıksın isterseniz, 8 silindirli AMG SL 63, 585 safkan beygir, 900 Nm tork ile 4,1 saniyede görüyor işini. 

 

Özel siparişlik AMG SL 65’deki rakamlar ise 630 hp ve 1.000 Nm şeklinde dört haneli çılgınlıklara ulaşmakta! Ama maddi karşılığı nedir, artık varın siz düşünün. İlginizi çekerse, AMG'lerdeki otomatik şanzıman 7 ileri.

İç Mekân Sonuç