yukarı
Alfa Romeo
Giulietta
299.000 TL - 329.650 TL
Yeni nesil için lütfen 2021'yi bekleyiniz...

Alfa Romeo Giulietta İncelemesi

Hem bir Alfa Romeo olup hem de geniş kitlelere hitap etmeye çalışmak kolay iş değil.  Ne sıradan ne de rahatsız edici olmalısınız. Ne çok sportif ne de çok konforlu olmalısınız. Ne kalitesiz ne de pahalı olmalısınız. Yukarısı bıyık, aşağısı sakal…

 

İşte Giulietta, yıllardır bu işi belki de en iyi beceren Alfa Romeo oldu. Sürüşü çıktığı yıla göre (2010) başarılı, tasarımı olabildiğince sıradışı. 

Şimdilerde tek seçeneğe inmiş olsa da motorları çekici ve güçlü, fiyatları mantıklıya yakındı. Önce 2020 denilen yeni Giulietta'nın gelişiyse ertelendikçe ertelenerek tedirginliklik yaratmıyor değil hani.

 

Aynı sınıfta sahne alıp tarihe karışan Alfa Romeo 147 gözü dışarıda bir sevgiliydi. Her açıdan daha olgun bir model olan Alfa Romeo Giulietta ise hem çekici hem sadık olma iddiasında. Bu da onu, serserilik anlamında, bir parça daha az Alfa Romeo yapıyor.

 

Gerçi, hayat sonuçta bir denge işi ve kimse mükemmel değil.

Alfa Romeo Giulietta Dış Tasarımı

Kompakt hatchback’ler içinde estetiğiyle öne çıkan Alfa Romeo Giulietta ön tampondaki klasik üçgen ızgarası, Mito’yu andıran ön far ve burun tasarımı dikkat çekici. 

 

Arka stoplarda Ferrari’ye selam çakan tasarım, gizli arka kapı kollarıyla beraber Giulietta’nın cazibesini daha da artırıyor. Şimdilerde pek çok markanın coupé görünüme kavuşmak için uyguladığı bu gizli kapı kolları aslında Alfa’nın imzası sayılır. 

 

Giulia piyasaya çıkmadan birkaç hafta önce yapılan küçük dokunuşlar da zaten taze görünen Alfa Romeo Giulietta’nın zamana karşı direnmesini kolaylaştırdı. 

 

Ama 2016'dan beri köprünün altından çok sular aktı. Giulia ve Stelvio ile bambaşka sularda yüzüyor artık Alfa Romeo.

İç Mekân

Şimdilerde pek çok markanın coupé görünüme kavuşmak için uyguladığı bu gizli kapı kolları aslında Alfa’nın imzası sayılır...
Ümit Şen


Alfa Romeo Giulietta Rakipleri

A3 Sportback

Audi

A3 Sportback

729.422 TL - 1.703.382 TL

İnceleme
1 Serisi

BMW

1 Serisi

850.200 - 917.300 TL

İnceleme
A Serisi

Mercedes

A Serisi

882.000 - 2.365.500 TL

İnceleme
V40

Volvo

V40

Satış dışı

İnceleme