yukarı

Alfa Romeo Giulietta Sürüş Özellikleri

Sürüş keyfi odaklı bir model olmasından dolayı, sert bir süspansiyon sistemine sahip Giulietta. Sürücüye yaşattığı sportif his ve viraj başarısı açısından kesinlike etkili bir sertlik bu. Bir Alfa Romeo olması itibariyle bu kıvamı benimsemekte zorlanmayacağınızı söylebiliriz.

 

Konfor konusunda taze rakipleri karşısında iddialı değil ama hele ki rahmetli 147 ile kıyaslayınca, Alfa Romeo Giulietta yüksek hızda çok daha sessiz sakin ve konforlu. Yine de bir Ford Focus’un kontrol/konfor dengesini anmadan edemiyor insan.

 

Sürüş kalitesi de hava ve yol koşullarına biraz fazla bağlı gibi. Sanki...

 

Giulietta
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Alfa Romeo Giulietta motor ve şanzıman seçenekleri

120 hp’lik 1.6 dizel gayet mantıklı ve tatminkâr bir seçim gibi görünüyor ama, aslen MultiAir adındaki harika çocuk camiayı yerinden oynatacak kadar başarılı.

 

170 hp’lik bu 1.4 turbo benzinli sesiyle ağız sulandırmasa da 2.500 devirden itibaren 250 Nm torkuyla “Güç sizde artık!”... Lakin, bu seçenek de Türkiye menüsünden çıkarıldı maalesef.

 

Mito’dan tanıdık DNA kontrol sisteminin de başımızın üstünde yeri var. İstediğiniz modda sürüş (Dynamic - Normal - All weather) imkânı veren bu faydalı oyuncak, ufak kusurları olsa da kişiselleştirme çağını erkenden kavramış bir markanın emaresi.

 

Çift kavramalı 6 ileri TCT de seri çalışması ve karakteriyle başarılı.

İç Mekân Sonuç