yukarı
Dacia
Duster
394.900 - 599.000 TL
Ekonomik 4x4 ve 4x2 ve ekonomik

Dacia Duster İncelemesi

Arabazzi’ye göre Dacia’nın en sağlam bombası ve asıl sempati kaynağı Duster. Ekonomi sınıfının SUV dünyasına hediyesi olarak Suzuki'lerin yanında güzel bir yere yerleşti Dacia Duster.

 

"Makul boyda, makul fiyata bir 4x4 yok mu?" diyenlere en güzel cevabı veren Dacia Duster, ismi gibi tozlu topraklı yolların talibi. “Az daha çoktur” söylemi otomotivdeki en sıkı tezahürünü Dacia’da bulmuş gibi.

 

“Arada tatlı kır gezileri yapabileyim ama dünyanın parasını da saçmayayım” diyenlere “Buyrun birlikte dolaşalım” diyor Duster.

 

Bir Dacia geleneği olarak, eski Renault Clio platformunun genişletilip yenilenmiş hali üzerinde yükseliyor Dacia Duster. 

 

Buna bir de Renault ve Nissan modellerinde rüştünü ispatlamış mekanik aksam ve motorlar eklenince, Dacia Duster fikri daha da cazip bir fenomene dönüşüyor.

Dacia Duster Dış Tasarımı

Dile kolay, ikinci hayatına başlayan Dacia Duster’ın halen gerçek bir rakibi yok. Biraz zorlarsak (20.000 TL kadar) Suzuki Vitara geliyor aklımıza. Bu aynı zamanda Duster’ın çok net bir rakibi olmadığı anlamına geliyor. 

 

Yerden yüksek yapısı, kaslı çamurlukları, tavan rayları ve bagaj hizasındaki üçüncü sıra penceresiyle kardeşlerinden ayrışmaya devam ediyor Dacia Duster.

 

Tasarım ekibine devamlılığı bozma izni verilmemiş olsa da 2018 çıkışlı Dacia Duster’ın bütün gövde elemanları yenilenmiş.

 

Yeni burun tasarımı, tamponlardaki gri koruma barları, daha ince ön farlar Dacia Duster’ı daha modern; LED gündüz farları, yeni kare stoplar ve daha geometrik yüzeyler ise daha cazip bir SUV yapmış.

İç Mekân

"Tasarım ekibine devamlılığı bozma izni verilmemiş olsa da 2018 çıkışlı Dacia Duster’ın bütün gövde elemanları yenilenmiş"
Ümit Şen


Dacia Duster Rakipleri

Vitara

Suzuki

Vitara

604.000 - 756.000 TL

İnceleme
500X

Fiat

500X

664.900 - 694.900 TL

İnceleme
Captur

Renault

Captur

Satış dışı

İnceleme
Renegade

Jeep

Renegade

722.450 - 1.265.450 TL

İnceleme
ASX

Mitsubishi

ASX

Satış dışı

İnceleme
Mokka X

Opel

Mokka X

Satış dışı

İnceleme