yukarı
BMW
X6 (2014-2019)
Satış dışı
Biraz hırs, biraz hormon…

BMW X6 (2014-2019) İncelemesi

X5’i normal, fazla kullanışlı ve az gösterişli bulanlar için tasarlanmışa benziyor BMW X6. Ama küçük bir sorun var, 2020 başı itibariyle - çok ısrar etmezseniz - Türkiye'ye getirilmiyor X6

 

Hakkını yemeyelim, BMW’nin bu Coupé-SUV karması kayıtsız kalınacak bir araba değil. Yollara çıktığı günden beri, kendisine karşı tepkiler nefret ya da hayranlık arasında gidip geliyor. 

 

Tabii bu kutuplaşma BMW X6’nın iki nesildir peynir ekmek gibi satmasına ve hatta Mercedes GLE Coupé’yi peşine takmasına engel olmuş değil.

 

Özünde mutasyona uğramış bir X5 olan BMW X6, cüssesinden beklenmeyecek derecede sportif sürüşüyle kurbanlarını kolayca hipnotize ediyor.

 

Porsche Cayenne, Range Rover Sport, Jaguar F-Pace ve Mercedes GLE Coupé ile birlikte, biz fakirleri selektörle ezmenin en güzel yollarından biri BMW X6.

BMW X6 (2014-2019) Dış Tasarımı

Ön açıdan, tampondaki hava girişleri dışında X5 ile X6’yı ayırmak çok da kolay değil. Ama profil ve arkadan “Paramı istediğim gibi harcarım!” durumu netleşiyor. 

 

Alçalarak devam eden tavan çizgisi ve kalkık poposuyla BMW X6, yükseltilmiş coupé tasarımıyla net olarak ayrışıyor.

 

Sürüşte ayrıca anacağımız sportif eğilim, BMW X6 ile X5’i tasarım anlamında da ayıran temel unsur aslında. 

 

Tohumu aynı olan iki modeli biraz tarz, biraz da teknikle ayırıp farklı zevklere hitap etmenin BMW açısından çok akıllı bir hamle olduğu kesin. 

İç Mekân

" BMW X6 ile X5’i tasarım anlamında da ayıran temel unsur sportif eğilim"
Ümit Şen


BMW X6 (2014-2019) Rakipleri