yukarı

BMW X6 (2014-2019) Sürüş Özellikleri

Konforda epeyce yol alan X5’in aksine, BMW X6 doğuştan dinamik bir sürüş karakterine sahip. 

 

Nihayetinde, iki ton ağırlık kendini hissettirse bile arabavari bir kıvraklıkla virajlarda hemen hiç yatmayan, çizgisinden kopmayan bir SUV X6. 

 

Haliyle bu başarının diğer yüzünde bir miktar sertlik var. Ama BMW X6 aile kullanımı öncelikli bir MPV değil sonuçta. 

 

SUV yüksekliğinde, coupé tasarımlı ve sportif sürüşlü bir araba istiyorsanız, süspansiyon konforu ve arazi yeteneğinden bir miktar fedakârlık yapacaksınız. X6’nın asıl olayı tabii ki asfalt yollar.

 

Ötesi fantezi sınırlarını zorlar.

"Coupé tasarımlı ve sportif sürüşlü bir araba istiyorsanız, süspansiyon konforu ve arazi yeteneğinden bir miktar fedakârlık yapacaksınız"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Tek seçenek olan BMW X6 xDrive 40d modeli, 3.0 litrelik, 6 silindirli bir dizel motora sahip. Büyük hacimden kaynaklanan bu abartılı faturayı ödemeye hazırsanız, 100 km’ye 5,8 saniyede çıkmaya da hazırsınız demektir. 

 

4.400 devirde 313 hp güç ve 1.500 devirden itibaren 630 Nm torka sahip bir SUV’ye sık rastlanmadığını hatırlatmak isteriz. 

 

Örnek vermek gerekirse, Porsche Cayenne’in aynı hacimdeki V6 dizelinden daha hızlı bir X6 bu. 8 ileri otomatiğin de katkılarını unutmayalım.

 

M serisinden 8 silindirli BMW X6 M ise 575 hp, 750 Nm ve 4,2 saniye gibi korkunç rakamlarla haşır neşir.

 

X6 M ise V8 Cayenne’in çift turbolu V8’le mesaj atar gibi, ama karşı taraf da boş değil hani… BMW X6 M’in şanzımanı normal X6’dan farklı olarak 8 ileri Steptronic

 

İhaleden olumlu sonuç çıkarsa fiyat sorun olmaz herhalde?

İç Mekân Sonuç