yukarı
Subaru
BRZ
566.630 - 591.646 TL
BRZ TYT BRZ SBR

Subaru BRZ İncelemesi

Gerçek bir sürüş makinesi Subaru BRZ. Toyota GT86'nın ruh ikizi Subaru BRZ. 200 hp gücünde Boxer motorlu Subaru BRZ. Dışarıda bugünün, içeride geçmişin temsilcisi Subaru BRZ. 

 

Tıpkı memleketten biraderi Toyota GT86 gibi, önden motorlu, arkadan itişli Subaru BRZ de her şeyden önce ve belki de sadece sürüş keyfi için üretilmiş. İyi ki de öyle olmuş!

 

Toyota demişken, BRZ - GT86 ikilisinin hayata geçirilmesinde büyük yük Subaru’nun sırtında olmuş. Toyota planlama ve tasarım kısımlarını üstlenirken, geliştirme, test aşaması ve üretim işleri Subaru’dan sorulmuş. 

 

Sonuç, ulaşılabilir fiyatlarda Porsche Cayman keyfi.

Subaru BRZ Dış Tasarımı

Klasik iki kapılı spor coupé formuyla Subaru BRZ, içinde yaşattığı bütün dinamizmi görüntüsüne yansıtmış. 

 

Girişte de belirtildiği üzere, tasarımı Toyota tarafından gerçekleştirilen BRZ, safkan coupé siluetiyle niyetini baştan belli ediyor. 

 

Tamponlardaki hava girişleri, sanki yan aynalara pas atan yüzgeç formlu hava çıkışları ve çift egzozlu arka difüzörün ortasındaki üçgen fren lambası Subaru BRZ’nin diğer sportif detayları.

 

Makyajdaki kayda değer değişiklikler daha sportif görünümlü tamponlar, markanın “C” formlu LED hattına kavuşan ön farlar ve arka stoplarda yaşamış BRZ. Burun tasarımı çok dışavurumcu olmasa da bu haliyle bile insanın içini kaynatmaya yetiyor BRZ. 

 

Hele ki hemen tüm Subaru’ların göründüğünden daha yırtık olduğunu düşününce...

İç Mekân

"Burun tasarımı çok dışavurumcu olmasa da bu haliyle bile insanın içini kaynatmaya yetiyor Subaru BRZ"
Ümit Şen


Subaru BRZ Rakipleri

MX-5

Mazda

MX-5

400.510 - 444.435 TL

İnceleme
TT

Audi

TT

Satış dışı

İnceleme