yukarı

Ben Bayon... Hyundai Bayon... Yeni küçük SUV Bayon

Hyundai’nin Avrupa SUV serisine giriş modeli Bayon, 2021’nin ilk yarısında, hem de Türkiye'de üretilecek

kaynak: Hyundai

Daha küçük, daha ekonomik, daha keyifli araçların ve özellikle küçük SUV'ların bu aralar çok popüler olduğu sır değil. Bazı markalar bu trende tepki vermekte ağır ve hatta isteksiz davranırken Hyundai gibi çevik olanları bu sınıfta model üstüne model, Crossover, SUV patlatıyor. Hata yapsa da hızlı öğreniyor ve yol alıyor.

Pek yakında ismi ve stop lambası dışında diğer detayları da gün yüzüne çıkacak Hyundai Bayon, fikrimizi sorarsanız bizim TOGG'un da açılış için seçmesi gereken (bir kez de burada söylemiş olalım) bu çok hareketli ve bereketli sınıfta oyuna katılacak.

Santa Fe, Tucson, Kona, Nexo gibi, son 20 yılda ürettiği tüm SUV modelleri için dünyanın en popüler şehir ve kasaba isimlerini tercih eden Hyundai, bu kuralı yeni modeli Bayon’da da bozmamış.

Öncelikle Avrupa için üretilecek olan Bayon'un ismi için, Fransa'nın güneybatısındaki Bayonne şehrinden esinlenmiş Hyundai. Atlantik kıyısı ve Pirene Dağları arasında yer alan ve yelken, yürüyüş gibi aktiviteleri sevenlerin popüler mekânlarından olan bu Fransız kasabası, yeni Bayon'un enerjik ve aktif karakteri hakkında net bir fikir veriyor.

Hyundai Avrupa Başkan Yardımcısı Andreas-Christoph Hofmann'ın, yeni Bayon ile ilgili açıklaması şu şekilde: "B-SUV segmentine giriş seviyesinde bir model daha eklemeyi, Avrupalı müşterilerimizin taleplerini karşılamak ve oldukça popüler olan B-SUV segmentindeki varlığımızı artırmak için harika bir fırsat olarak görüyoruz".

En az bumerang formlu dikey LED stop tasarımı kadar keyifli bir diğer detay, Hyundai Bayon'un Türkiye'de, İzmit'teki Hyundai Assan fabrikasında üretilecek olması. Ayrıntılı bilgi için, lütfen bekleyiniz...