yukarı

Yeni VW Tiguan Türkiye'de: Fiyatlar ve diğer her şey...

Avrupa’nın en çok satan SUV’u Tiguan, makyaj sonrası daha dijital ve daha enerjik yeni versiyonuyla Türkiye'de

20 Ekim 2020 kaynak: Volkwagen

VW Tiguan için "Avrupa'nın en çok satan SUV"u dedik ama omuzlarındaki yük bununla sınırlı değil. Zira sadece iki nesilde gerçek bir Volkswagen "best-seller"ına dönüşen Tiguan, 2019 yılında tüm dünyada Golf Hazretlerinden bile çok (tam olarak 910.926 adet) sattı!

Yeni nesil Golf 2020'de büyük ihtimalle ünvanını geri alacaktır ama 2020 makyajıyla yeni Tiguan'ın havasına hava kattığı da bir gerçek. Detaylardan önce fiyatların 435.000 TL'den başladığını belirtelim.

Yeni VW Tiguan 2020 fiyat listesi_arabazzi.com

2020 makyajlı yeni VW Tiguan'ın manşetleri şu şekilde: Özellikle R-Line donanımın gelişiyle keskinleşen dış hatlar, IQ. LIGHT - LED Matrix farlar, el hareketlerine duyarlı bilgi ve eğlence sistemi, dokunmatik ve 3 bölgeli klima “Climatronic” ve daha pek çok yenilikçi teknoloji... Ama önce motorlar.


Yeni VW Tiguan ve motor seçenekleri

Makyajlı Tiguan'ın motor cephesinde 150 hp güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 TSI benzinli ve yine aynı güçte ama torku 340 Nm'ye çıkan 2.0 TDI var. Her iki seçenekte de şanzımanımız 7 ileri DSG otomatik.

Yeni VW Tiguan 2020 makyajlı kasasıyla Türkiye'de_arabazzi.com

Yeni Tiguan'ın 2.0 TDI dizel motor seçeneği Türkiye'ye standart olarak 4 tekerden çekiş sistemi "4MOTION" ile geliyor.

TSI motorlarla sunulan “aktif silindir yönetimi” ACT teknolojisi, stabil bir sürüş esnasında otomatik olarak devreye giriyor ve 4 silindirden ikisini bir süreliğine devre dışı bırakarak yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yeni VW Tiguan şüphe yok ki 1.5 TSI ACT motor ile ön plana çıkacak_arabazzi.com

1.5 TSI benzinli 100 km’de ortalama 5,6 lt yakıt tüketirken, 4x4 çekiş ve 340 Nm torka rağmen 2.0 TDI dizel motor 6,2 litreyle yetiniyor.


Makyajın faydalaları...

Yeni Tiguan’da ilk göze çarpan, yeni LED farların bulunduğu tamamen güncellenmiş, daha sportif ön tasarım. 4.51 m uzunluk, 1.84 m genişlik ve 1.67 m (4MOTION 1.68 m) yükseklik ölçüleriyle yeni Tiguan, daha yüksek konumlandırılmış ve genişletilmiş ön ızgarasıyla artık daha güçlü ve havalı görünüyor.

Yeni VW Tiguan, yani Avrupa'nın en çok satan SUV'u Türkiye'de_arabazzi.com

Far grubuyla entegre krom çıtalarla zenginleştirilmiş ön ızgara ve hemen altındaki yine krom çıtalı tampon çizgileriyle Tiguan, daha sportif tarza kavuşmuş.

Yeni Tiguan’ın sportif karakteri 17-20 inç arası boyutlardaki jantlar ve arka tasarımdaki rötuşlarla da vurgulanmış. Tam ortadaki yeni Volkswagen logosu ve hemen altında yeni stilde yazılmış model ismiyle daha “premium” bir etkiye sahip.Arka tampondaki yeni krom çıtaya entegre kırmızı ışık hattı ve trapez formlu egzoz çıkışları diğer yenilikler. Arkadan gelenlerin dikkatini daha erken çekebilmek için çarpıcı bir animasyonla yanan fren lambaları ve dinamik LED sinyaller, artık hem daha modern hem de daha fonksiyonel.


Yeni Tiguan, yeni donanımlar...

2020 makyajlı VW Tiguan’ın standart donanım seçenekleri tamamen yeniden yapılandırmış. Life, Elegance ve R-Line olmak üzere 3 farklı versiyonla satışa sunulan yeni Tiguan'ın tüm donanım seviyeleri, önceki eşdeğer donanımlardan daha zengin bir kadroya sahip.

Yeni Tiguan’daki baz donanım seviyesi olan "Life", LED ön farlar, 3 bölgeli dokunmatik klima “Climatronic”, yeni çok fonksiyonlu deri direksiyon, hız sabitleyici, 8,5" ekranlı son nesil "Composition Media" bilgi-eğlence sistemi ve App-Connect gibi donanımları standart olarak sunuyor.

Yeni VW Tiguan yeni donanım paketleriyle Türkiye'de

"Elegance" ve "R-Line" donanımlarda standart sunulan IQ LIGHT – LED Matrix Farlar, interaktif ve akıllı aydınlatma modlarına sahip. Volkswagen’in bu en gelişmiş aydınlatma sistemi, farklı yol ve sürüş koşullarına göre farklı aydınlatma fazlarına otomatik geçiş yapabiliyor.

Tek farda bulunan 24 adet LED’den oluşan bu matris modül, isteğe bağlı sunulan Dinamik Far Asistanı sayesinde direksiyon açısı, hız, karşıdan gelen araç, yaya trafiği ve hava koşullarına bağlı olarak bağımsız kontrol edilebiliyor.Elegance donanımı ayrıştıran standart özellikler arasında, 9.2 inçlik dijital gösterge paneli, 30 renkli ambiyans aydınlatma, kolay açılıp kapanan bagaj kapağı, panoramik cam tavan, ısıtmalı ön koltuklar, deri direksiyon, 18 inç alüminyum alaşım jantlar ve gümüş tavan rayları sayılabilir.

VW Tiguan R Line Türkiye'de_arabazzi.com

Sportif vurgunun tavan yaptığı R-Line donanımda bunlara ek olarak, çok fonksiyonlu dokunmatik deri direksiyon, 19 inç “Valencia” alüminyum alaşım jantlar, kapı içi deri kaplamalar, “R-Line” logolu deri ve kumaş koltukların yanı sıra, güçlü tampon tasarımına eklenen ve R-Line tarzını yansıtan krom “C” formlu çıtalar dikkat çekiyor.


Dijitalleşen kumandalar...

Life donanım seviyesinden itibaren tüm Tiguan modellerinde, üç bölgeli dokunmatik klima "Climatronic" kadroda. Orta konsolda klima fonksiyonları için yepyeni bir dokunmatik panel mevcut.

Yeni VW Tiguan kabinde dokunmatik özelliklere ağırlık vermiş

Dokunmatik yüzeylere ek olarak, havalandırma ve ısı ayarları için kullanılan “touch slider”ları, döner kumandaların işlevlerini üstlenmiş durumda. Bakalım sürüş esnasında kullanım kolaylığı ve yola odaklanma açısından nasıl bir fark yaratmış bu yeni sistem...

Yeni VW Tiguan ve yeni donanım listesi iştah açıcı_arabazzi.com

2020 makyajlı Tiguan ile standart olarak sunulan harekete duyarlı kontrol sistemi “Gesture Control” ile menü geçişleri basit jestler ve el hareketleriyle sağlanabiliyor.


Kullanışlılık açısından yeni Tiguan

İç mekândaki çok yönlülüğü, genişliği ve ferah yaşam alanıyla zaten sınıfının örnek öğrencilerindendi VW Tiguan. Elegance ve R-Line seviyelerinde standart olarak sunulan panoramik cam tavan da bu ferahlığı bir üst seviyeye taşıdığı aşikâr.

VW Tiguan 2020 ve ileri-geri kayan arka koltuklarıyla kullanışlı bagajı_arabazzi.com

18 cm ileri-geri kaydırılabilir arka koltuklarsa kullanışlılık konusunda Tiguan'ı farklı bir lige taşıyor. Kaydırılabilir ve katlanabilir arka koltuklar sayesinde 615 litrelik büyük bagajı 1.655 litreye kadar abartmak mümkün.


Yeni renk seçenekleri

Yenilenen Tiguan, Günbatımı Mavisi, Mercan Kırmızı, Yunus Grisi, Kızıl Kahve ve Aytaşı Gri olmak üzere 5’i yeni toplam 11 farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu.

Yeni Volkswagen Tiguan yeni renklerle geldi_arabazzi.com


Yeni Tiguan ve iştah kabartan opsiyonlar

Akıllı telefon uygulamalarıyla kablosuz bağlantısı sağlayan Discover Pro navigasyon sistemine entegre olarak, Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu “App-Connect Wireless” da ilk kez opsiyonel donanım listesinde. Premium kulaklar için Harman Kardon'un 480-watt'lık ses sistemini de unutmayalım tabii.Volkswagen SUV ailesinin gözbebeği yeni Tiguan, Ekim ayının üçüncü haftasından itibaren ve buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz güncel fiyat listesiyle Volkswagen showroomlarında mıncıklanmaya hazır...