yukarı

Skoda Enyaq iV Sportline: Enerjik aile taşıyıcı

Skoda'nın ilk elektrikli SUV'u Enyaq iV, güçte olmasa da tarzda Sportline detaylarla sportif cazibesini artırdı

kaynak: Skoda

En normal görünen elektriklinin bile insanı afallatan güç ve hızlanma değerleri olabiliyor. Özellikle her devirde hizmete hazır torkun da etkisiyle elektrikli otomobiller doğuştan sporcu genlerine sahip oluyorlar. Olmayanlar da yapamayacaklarından değil, menzil uzatma endişesiyle dizginleniyor çoğu zaman.

Elektriklilerin açılış çağında mantık, güven ve cazibeyi en güzel paketlediğini düşündüğümüz modellerden Skoda Enyaq iV.

Skoda Enyaq iV Sportline nasıl?

Yeni "Sportline" donanımsa çoğu "line"ın kaderinde olduğu gibi, güçten ziyade görsel sportifleştirmeler ve şasi, süspansiyon ayarlarıyla yetinmiş Skoda Enyaq iV Sportline.

Daha kabarık hatlar, daha geniş hava girişleri ve vahşi siyah dekorlarla kaslarını işaret ediyor Enyaq iV Sportline.

Skoda Enyaq iV Sportline siyah dekorlarla fark yaratıyor

Ön ızgara çerçevesi, kapı çerçeveleri, yan aynalar ve tavan raylarında parlak siyah çerçeveler sportifliğin altını çizerken, karartılmış yan camlar ve özellikle full LED Matrix farlar "Ben de isterim!" dedirtecek türden.

Profilden ilk ve belki tek dikkat çeken asfaltı hızar gibi biçmeye hazırlanan müthiş jant tasarımları. Sportif ayarlı şaside süspansiyonların arkada 10, önde 15 mm alçaltılmasıyla birlikte 21" jant (opsiyonel) manzarasının etkileyiciliği daha da artmış.

Skoda Enyaq iV Sportline elektrikli SUV'un sportif görünümlüsü

Arka açıysa siyah marka model yazıları, "sports" tampon, yine siyah difüzör ve full LED stoplarla ayrışıyor.

Kabindeki sportif dokunuşlar da dikkat çekici. Entegre kafalıklı spor koltuklar süet görünümlü mikrofiber döşemeye sahip. Koltukların yan destek kısımlarındaki gri dikişli suni deri kaplamanın yansımasını ön panelde de görmek mümkün.

Enyaq iV Sportline'ın mikrofiber spor koltukları

Kokpit ve kapı içi panellerdeki karbonfiber efektli kaplamalar ve kırmızı ambiyans aydınlatma ve sport direksiyonla birleşince "Sportline"ın hakkını veriyor Skoda Enyaq iV.

Enyaq iV Sportline başarılı bir sportif fark sunuyor

Motor ve çekiş cephesinde, normal Skoda Enyaq iV'deki en düşük güçteki "iV 50"nin pas geçilmesi dışında, yeni bir haber yok...

Arkadan çekişli iki modelden Enyaq iV 60 132 kW ve 310 Nm motor - 62 kWs'lik (58 kWs net) batarya 400 km'lik (WLTP) bir menzile, "iV 80" 150 kW güç, 82 kWs (77 net) kapasiteli batarya ve maksimum 520 km'lik bir menzile sahip.

Skoda Enyaq iV Sportline'ın motor ve çekiş seçeneklerinde bir değişiklik yok

Şimdilik en güçlü "iV 80x" ise aynı menüye ön tekerlerde bir elektrik motoru daha ekliyor. Bu kombinasyonla sonuç toplam 195 kW ve 425 Nm, 4 tekerden çekiş ve 500 km civarı bir menzil şeklinde özetlenebilir.

Ama bunların hepsi bizi Enyap iV vRS'e hazırlamak için ısınma hareketleri, biliyoruz Skoda!..