yukarı

Seat Ateca 2020: Makyaj in, 1.6 dizel out!

Ateşli İspanyol'un ilk SUV göz ağrısı Seat Ateca, 2020 makyajıyla rekabete karşı surları güçlendirdi

kaynak: Seat

VW Tiguan'ın atletik görünümlü ve dinamik karakterli kuzeni Seat Ateca. Bugüne kadar 300.000 adet satan ve arabazzi.com'un da en çok tıklananlarından olan kompakt SUV Ateca, iyice kızışan rekabetle daha kolay başa çıkmak için tazelendi.

 

Seat Ateca 2020 makyajı hafif ama etkili

 

2020 Acil Makyaj Kitapçığı'nda yazanları biliyorsunuz: "LED farları standart yap. Tampon tasarımlarını yenile. Ön ızgarayı değiştir. Motorlara hibrit. Dijital gösterge paneli. Bir de multimedya sistemine el atın". Bakalım özgür ruhlu Seat işin kitabına ne kadar uymuş... 

 

Nitekim, müstakbel Leon ve büyük birader Tarraco esintili daha yumuşak kavisli full LED farlar, altıgen tasarımlı yeni ön ızgara ve yenilenen hava girişleriyle başarılı bir yüz gerdirme operasyonu yaşamış Seat Ateca. Tamponlardaki gerdirme sonucu, yeni Ateca 2 cm (18 mm) uzamış.

 

Seat Ateca 2020 makyajıyla 2 cm uzamış

 

Xcellence donanımın yerini alan arazi çağrışımlı Ateca Xperience ise çamurluklardaki siyah koruma plastikleri ve tamponlarda alüminyum görünümlü kaplamalar gibi detaylara sahip. 

 

Standart LED farlar ve koruma dekorları yeni Ateca'da fark yaratıyor

 

Kokpitte ilk dikkat çeken yenilik 10,25 inçlik dijital gösterge paneli ve modernize edilen direksiyon. İğneli, kadranlı klasik göstergelerde ısrar edenler, FR ve yeni Xperinence donanım paketlerinden feragat etmek durumundalar. 

 

2020 Seat Ateca'nın kokpiti daha çok teknolojide yenilenmiş

 

Genişleyen 8,25" (9,2" opsiyonel) yeni bilgi ve eğlence ekranı ise iki yandaki kısayol tuşlarını kaybetmiş maalesef. Ne yapalım, Apple CarPlay ve Android Auto'nun kadroya katılmasıyla avunacağız artık. Daha kaliteli koltuk döşemeleri, mat alüminyum (görünümlü) havalandırma çerçeveleri, çok renkli ambiyans aydınlatma ve sesli komut sistemini de unutmayalım. Hola Ateca!

 

Seat Ateca 2020 makyajının detayları

 

Motorlarda yeni Leon'da kullanılacak şarj edilebilir e-Hybrid'i bekledik ama kısmet değilmiş. Benzinliler 1.0 TSI 110 hp (manuel), 1.5 TSI 150 hp (manuel-DSG) ve 2.0 TSI 190 hp (DSG - 4 Drive) diziliminde. Dizellerde podyuma veda eden 1.6 TDi'ın yerini ise 115 ya da 150 hp'lik 2.0 TDI almış. Türkiye'nin "dizel-otomatik"çileri "1.6 dizel"in ipini çeken VW grubunun önünde lastik yakmaya başlarsa şaşırmayın.

 

Seat Ateca 1.6 TDI dizel motorla vedalaşıyor, meraklısına duyurulur!

 

Bu arada, başta ukalalık ettik ama ne şarj edilebilir, ne light ne de yarım yağlı herhangi bir hibrit motor seçeneğine sahip değil 2020 makyajlı Seat Ateca. Dersimizi aldık...

 

Yeni Seat Ateca Seat'ın ilk ve en başarılı kompakt SUV'u