yukarı
renault
renault

Seat Arona 2021 makyajı hakkında her şey

Arabazzi'nin en çok okunan modellerinden Seat Arona, 2021 için Ibiza ile aynı anda makyajlandı...

kaynak: Seat

Tam rakam vermek gerekirse, arabazzi.com'da 2020'nin en çok okunan ikinci incelemesi oldu Seat Arona.

Ki biz de bu ilginin boşuna olmadığını, Ibiza'nın yerden yüksek kardeşinin keyif ve mantık dengesini çok güzel kurduğunu düşünüyoruz.

Makyajlı Seat Arona

Küçük SUV'ların markalar için hayati bir önemde şu günlerde, Seat'ın başarılı modelini zamanın acımasız dişlerine terk etmesi beklenemezdi. Hele ki yeni Captur'ler, 2008'ler Avrupa pastasının kremasına parmaklarını daldırmışken.

Nitekim 2017 doğumlu Seat Arona, hatchback kardeşi "ibiza" ile aynı anda makyaj odasından çıktı. Hem de biraz daha fark edilir bir değişimle.


Arona için yeni bir Xperience

Yeni Seat Arona'daki en göze çarpan değişim, Xcellence donanım paketinin yerini alan macera soslu Xperience ile yaşanmış.

Seat Arona Xperience

Yine önden çekişli olan bu dostumuzun makyaj haberine konu mankenliği yapması boşuna olmasa gerek.

Yeniden tasarlanıp büyüyen ön ızgarası, yepyeni tampon tasarımı, tavan rengiyle paslaşan alüminyum görünümlü dekorlar ve siyah koruma plasikleriyle daha vahşi duygular uyandırıyor Seat Arona Xperience.

Seat Arona 2021

Farların hemen altındaki yuvarlak sis farlarıysa sportif kuzen Cupra Formentor'dan makyaj hediyesi gibi. Önde Full Led farlar tüm Arona'ların ortak ve standart yeniliği.

Seat Arona 2021 tasarım

Tıpkı arkadaki el yazısı model ismi ve yeni Seat logosu gibi. Spoyler ve difüzör de makyaj kapsamında elden geçirilen parçalardan.

Son olarak, üç yeni gövde ve üç yeni jant rengiyle yollara çıkacak Seat Arona.


Makyajlı iç mekân

Aslında yeni Seat Arona'nın içinde daha fazla güzel haber var... Yeni kaplamalar bir yana, en kayda değer değişimler yukarı çıkıp genişleyen bilgi-eğlence ekranı ve havalandırmaların tasarımında yaşanmış.

Yeni Seat Arona iç mekân

Daha doğru ve okunur bir konuma gelmekle yetinmeyen ekran 8.25"lik boyuta (opsiyonel 9.2") çıkarken, yeni USB-C girişleri ve kablosuz Apple CarPlay - Android Auto ile zamanı yakalamayı başarmış.

Makyajlı Seat Arona kabini

Uzak Doğulu rakiplerin Avrupalıları da bu donanımlara mecbur hissettirmesi güzel. Zira "Hola Hola"lı sesli komut sistemi, şerit takip, trafik işareti tanıma, kör nokta uyarısı, park asistanı ve yarı otonom sürüş desteği "Travel Assist" küçük bir Avrupalı için hayli uzun bir menünün parçası.


Motorlarda makyaj yok

Türkiye'ye hangisi gelir bilemesek de üç farklı benzinli TSI ve 90 hp'lik doğal gazla çalışan bir motor yine kadroda. 95 ve 100 hp gücündeki iki 1.0 TSI motor ve çoğu rakibini kolayca mat eden 150 hp'lik 1.5 TSI makyajlı Arona'yı keyifle taşıyacak.

Makyajlı Seat Arona fiyatları henüz netleşmedi

Fiyat listesinin değişip değişmeyeceği şimdilik bilinmeyen Seat Arona, 2021'in üçüncü çeyreğinde üretilmeye başlanacak.