yukarı

Ateşli CUPRA Türkiye’de!

Performanslı Seat'ların ismiyken bağımsızlık ilan eden çılgın CUPRA, Doğuş Otomotiv ve Seat'ın kanatları altında Türkiye’de

kaynak: Cupra

Seat modellerinin performans odaklı donanımı olarak hayatına başlayan Cupra, zaman içinde kendi hayran kitlesini yaratmıştı.

Aynı modeli güçlü motorlar, sportif yürüyen aksam ve gövde kitleriyle donatmak Cupra'cıları kesmemiş olsa gerek, 2018 Mart'ında Ateca'nın revize haliyle bağımsız marka hayatına başladı Cupra. Bu açıdan  Volvo-Polestar ikilisini hatırlatan bir kader çizgisi var Seat çıkışlı Cupra'nın.

Cupra modelleri Türkiye'de

Yüksek performans kadar, daha keskin çizgileri, kaliteli malzeme kullanımı ve özel teknolojilerle Seat'tan ayrışan Cupra, önümüzdeki dönemde elektrikli modellere artan oranda ağırlık verecek gibi görünüyor.
 

Cupra Türkiye fiyat listesi:

CUPRA Formentor 1.5 TSI 150 HP DSG                         490.000 TL

CUPRA Formentor VZ 2.0 TSI 310 HP DSG 4Drive       860.000 TL

CUPRA Formentor 1.4 eHybrid 205 HP DSG                 700.000 TL

CUPRA Formentor VZ 1.4 eHybrid 245 HP DSG           760.000 TL

CUPRA Leon 1.4 eHybrid 245 HP DSG                          700.000 TL

CUPRA Ateca 2.0 TSI 300 HP DSG 4Drive                     860.000 TL


Türkiye yollarına çıkmaya hazır olan Cupra markası, bakır renkte simetrik logosu, rafine ve doğal dokular hedeflenerek oluşturulmuş renk seçenekleri ile "stil" ve "güç" kavramlarının altını çiziyor.

Cupra Türkiy'de

Cupra logosu tasarlanırken kabile toplumlarının cesaret, korkusuzluk ve kararlılığından ilham alınmış. Hmmm, vahşiyiz yani!.. İç içe iki “C” harfinden oluşan logo, Cupra çalışanları içinde logodan çok bir sembol olarak görülüyormuş.

Logodaki bakır renk, modellerin rafine karakterini yansıtırken, petrol mavisi de markanın karakterini vurgulayan ikincil renk olarak seçilmiş. Jantlar, yan aynalar ve bazı iç dekorlarda Cupra’nın karakterini yansıtacak renk tonları için, bakır ve granit gibi farklı dokulardaki doğal malzemelerden esinlenilmiş.

Seat Sport'dan Cupra'ya

SEAT Sport’un sorumluluğunda faaliyet gösteren motor sporları ve yarış birimlerini de bünyesinde toplayan Cupra modelleri, yarış pistlerinde doğup günlük kullanım için uyarlanıyor...


Türkiye'deki ilk CUPRA: Formentor

Çiçeği burnunda markanın Türkiye’de satışa sunulan ilk modeli Cupra Formentor oldu. İsmini Mayorka adasındaki sarp kayalıklı Formentor burnundan alan Cupra Formentor, markasına özel olarak geliştirilen ilk model.

Cupra Formentor Türkiye'de satışa sunuldu

Coupé-SUV karması tasarımıyla Formentor, güçlü ve keskin hatlara sahip ön kısmı, bakır renkli logoyu misafir eden geniş ön ızgarasıyla dikkat çekiyor.

Full LED mercekli ön farların hemen altındaki yuvarlak sis farları ve geniş hava girişleriyme kendini bir bakışta anlatıyor Cupra Formentor. Arkada ise hem geniş hem de modern hava katan uçtan uca uzanan “Infinite LED” stoplar ve dinamik LED arka sinyal lambalarıyla güçlü tasarım tamamlanıyor.

Cupra Formentor tasarım özellikleri

Cupra markası, Türkiye'de Formentor dışında ilk şarj edilebilir modeli olan Cupra Leon ve Cupra Ateca’nın da satışını gerçekleştirecek. Bunların dışında markanın tamamen elektrikli Cupra Born modelinin Türkiye'de satışı da planlar arasında.


Cupra Formentor’da 4 farklı motor seçeneği

Cupra Formentor, 1.5 TSI 150 hp DSG versiyonuna ek 2.0 TSI 310 hp DSG 4Drive ve 1.4 eHybrid (PHEV) versiyonlarıyla satışa sunuluyor. Serinin 310 hp güç üreten en güçlü versiyonunda Cupra markasının DNA'sı en üst düzeyde yansıtılıyor.

Cupra Formentor fiyat listesi

Cupra Formentor serisi iki kategoriye ayrılıyor: Motor gücü 245 hp ve üstünde olanlar "Cupra Formentor VZ" şeklinde adlandırılıyor. İspanyolca “Veloz” ifadesinin kısaltması olan VZ, hızlı anlamına geliyor ve Cupra Formentor'un en güçlü versiyonlarını tanımlamak için kullanılıyor.

Güç göstergesi VZ eki, Formentor VZ 1.4 eHybrid (şarj edilebilir hibrit) 245 hp DSG ve Formentor VZ 2.0 TSI 310 hp DSG 4Drive versiyonlarında yer alıyor.

Formentor VZ versiyonlarında Adaptif Şasi Kontrolü (DCC) standart olarak sunuluyor. DCC sistemi, sürüş koşullarına ve sürücünün seçtiği sürüş moduna (Konfor, Spor, Kişisel, CUPRA) bağlı olarak daima her amortisörün sertliğini ayarlıyor.

4Drive çekiş sistemi ise yol koşullarını gerçek zamanlı olarak analiz ederek ideal çekişi sağlamak için güç dağıtımını kontrol ediyor.


Geniş iç hacim

Cupra Formentor 4.45 m uzunluk, 1.84 m genişlik ve 1.52 m yüksekliğiyle araç içinde tüm yolcular için yeterli yükseklik sağlarken, 2.68 m'lik dingil mesafesi arka koltuktaki yolcular için geniş diz mesafesi bırakıyor.

Cupra Formentor iç mekanı

450 litreye varan bagaj hacmiyle (4Drive versiyonu için 420 lt, eHybrid versiyonlar için 345 lt) pratik bir seçenek de olduğunu gösteriyor Cupra Formentor.


CUPRA 5 farklı noktada satışta

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da toplam 5 satış noktasında satışa sunulan Cupra modelleri, Doğuş Oto Maslak, Avek Tekstilkent, Vosmer İzmir, Doğuş Oto Çankaya ve Doğuş Oto Bursa SEAT showroom'larındaki özel bölümlerde müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Cupra modelleri Türkiye'de satışa sunuldu

Tamamen CUPRA markası için geliştirilmiş ilk model olan Formentor’un yanı sıra, CUPRA Ateca ve CUPRA Leon modelleri de özel siparişle satılacak.

O zaman hoş geldin Cupra!