yukarı

MG ZS EV Türkiye’de: Elektrikli SUV halka açılıyor

MG’nin 'ekonomi sınıfı' elektrikli SUV'u ZS EV, Doğan Trend Otomotiv sürpriziyle Türkiye'de ön satışa çıkıyor

05 Ocak 2021 kaynak: MG

Halen liseye devam edenler muhtemelen bilmez ama bir zamanlar Türkiye caddelerinde de fink atardı MG modelleri!.. İkinci el piyasasında namı yürümeye devam ediyor olsa da özellikle yeni kuşak - doğal olarak - pek de tanımaz bu İngiliz asilzadeyi.


İnişli çıkışlı tarihi boyunca pet çok kez el değiştiren MG'nin yeni dönemi ve MG ZS EV hakkında, motordan kullanışlılık ve konfor özelliklerine detaylı bir özeti şu haberimizde bulacaksınız. 

MG ZS EV Türkiye'de

Türkiye otomotiv dünyasında yavaş yavaş elini yükselten Doğan Trend OtomotivSuzuki'den sonra cesur bir adım daha atarak MG’yi de tekrar ülkemize getirme kararı aldı. Çok da iyi yaptı çünkü ilk gelecek olan model, bizim de yakın takipte olduğumuz elektrikli otomobillerin akla ve halka en yakın üyelerinden biri, belki de birincisi olacak.


2021'in ilk günlerinde ön satışa çıkacak olan MG’nin tam elektrikli SUV modeli ZS EV'nin ilk teslimatları Mayıs ayında yapılacak. 2021 yılı içerisinde farklı MG modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefleyen Doğan Trend Otomotiv, bu sene MG markasıyla bin adede yakın bir satış hedefliyor.

MG ZS EV'nin Türkiye fiyatları yakında açıklanıyor

Doğan Holding bünyesindeki otomotiv şirketlerinin CEO'luğunu yapan Kağan Dağtekin, 2020 yılında global trendleri müşterilerle buluşturma yolunda önemli adımlar attıklarını vurguladıktan sonra, konuyu elektrikli otomobil trendi ve SUV'lara getiriyor: “Dünya çapında elektrikli araçların 2015-19 arasında yüzde 270 arttığını görüyoruz. 2030 yılına kadar elektrikli araçların payının yüzde 32’ye ulaşması bekleniyor. Aynı zamanda hem dünyada hem de ülkemizde SUV’lara yönelik önemli bir ilgi var. Öyle ki, Türkiye’de satılan her 3 araçtan biri artık SUV".

Eğer tahmin ettiğimiz gibi ulaşılabilir ve içten yanmalılarla rekabet eden fiyatlarla Türkiye pazarına girebilirse, Avrupa'da büyük talep gören MG ZS EV, Türkiye'de de trend belirleyebilecek kapasiteye sahip.

Elektrikli ve ulaşılabilir SUV MG ZS EV

Diğer yandan, Doğan Trend Otomotiv alternatif yolları da açık tutuyorDönüşüm sadece otomobillerde yaşanmadığını düşünen şirket, bireysel kullanım amaçlı motosiklet ve elekrikli scooter’lar konusunda global trendleri yakından takip ediyor. 

Otomobildeki dönüşüme gücümüz yetmezse motosiklet, o da olmadı scooter'larla dönüşmemiz kesin anlayacağınız! Ama moral bozmak yok:) MG ZS EV'nin Türkiye fiyat listesi Ocak sonu, Şubat başı gibi açıklanacak.