yukarı

Makyajlı Seat Arona Türkiye'de

Popüler küçük SUV Seat Arona, makyajlı tasarımı ve 235.000 TL'den başlayan fiyat listesiyle Türkiye’de satışa sunuldu...

23 Ağustos 2021 kaynak: Seat

SEAT’ın 2017 yılında piyasaya sürdüğü ve arabazzi'nin de en çok okunan modellerinden biri olan küçük SUV "Seat Arona" makyajlı haliyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni SEAT Arona’nın 1.0 EcoTSI 110HP DSG Style seçeneği 235.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla sunuluyor. 7 ileri DSG otomatik şanzımanla sunulan 1.0 litrelik EcoTSI motor, 110 HP üç üretirken 200 Nm tork sağlıyor ve 4,8 lt’lik ortalama yakıt tüketimine sahip.

Yeni Seat Arona Türkiye'de

0’dan 100 km/s’ye yalnızca 10,8 saniyede çıkan otomobil maksimum 190 km/h hıza ulaşabiliyor. Yeni Arona’da Style, Xperience ve FR olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi bulunuyor.

Daha önce şu haberimizde de değindiğimiz üzere, daha güçlü ve dinamik detaylara kavuşan 2021 makyajlı Arona, teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Seat Arona 2021 fiyat listesi belli oldu

Küçük şehirli SUV’un kabin içinde de büyük bir değişim yapılmış. Her gün daha da dijitalleşen dünyaya uyan yeni SEAT Arona, geniş bir işlevsellik yelpazesini kendine dahil etmiş ve tamamen sezgisel bir şekilde kullanıcıların bağlantılı yaşamlarını kabin içine taşımaya hazır hale gelmiş.


Daha sportif hatlar

Yeni SEAT Arona’nın dış tasarımı, SUV kimliğini daha çok vurgulayacak şekilde yenilendi. Otomobilin ön tarafında yeni bir ön ızgara ve yeni bir tampon yer alıyor. Donanımlara göre değişik renklere sahip olan yeni ön spoiler ise yeni SEAT Arona’ya daha sportif bir duruş katıyor.

Seat Arona 2021 tasarım detayları

Yeni SEAT Arona’da standart olarak sunulmaya başlanan EcoLED ön farlar ve opsiyonel olarak tercih edilebilen Full LED mercekli ön farlar, otomobilin ön tasarımını güçlendirirken aynı zamanda daha iyi bir görüş ve daha düşük enerji tüketimi sağlıyor. Yeniden tasarlanan ve konumlandırılan LED ön sis farları da araca daha karakteristik bir duruş katmış.

3 yeni alüminyum alaşımlı jant tasarımı ve Kamuflaj Yeşil, Asfalt Mavi ve Safir Mavi olmak üzere 3 yeni renk seçeneği yeni SEAT Arona’da ilk defa sunuluyor. Daha orijinal bir Arona isteyen müşteriler için ise 3 farklı tavan rengi seçeneği yer alıyor: siyah, gri ve ürün gamına yeni eklenen beyaz.

Seat Arona 2021_arabazzi.com

Modelin arka tarafında da tasarım detayları öne çıkıyor: Yeni, genç, işlevsel ve heyecan verici duruş ve yeni difüzör dikkat çekiyor. SEAT’ın yeni modellerinde kullanmaya başladığı ve artık Arona’da da bulunan el yazısı model logosuyla yapılan son dokunuş, ön kısmı mat ve kenarlarında parlak iki tonlu krom SEAT logosuyla tamamlanıyor.


İç tasarımda büyük değişim

Yeni SEAT Arona’nın kalite hissini güçlendiren iç mekan, malzemelerin, bağlantılı teknolojilerin ve aydınlatma sistemlerinin de eklenmesiyle baştan tasarlanmış.

Yeni bilgi-eğlence sistemi, iç tasarımın en önemli noktalarından biri olarak yer alıyor. Büyüyen dokunmatik ekran standart olarak 8,25” genişliğinde; opsiyonel olarak ise 9,2” genişliğinde alınabiliyor.

Seat Arona 2021 iç mekanı

SEAT’ın diğer modellerinden de tanıdık olan 10,25” Dijital Gösterge Paneli de Yeni Arona’daki teknolojik yenilikler arasında yer alıyor.

Çok fonksiyonlu spor deri direksiyon simidiyle tamamlanan yumuşak ön göğüs, yenilenen iç tasarımı tamamlıyor. Sürücü ve yolcu tarafı için yeniden tasarlanmış havalandırma ızgaraları, seçilen donanıma bağlı olarak farklı renkte sunuluyor.

Yeni Seat Arona imzası

FR donanımında kırmızı, Xperience donanımında yeşil ve Style donanımında ise gri renkte olan havalandırma ızgaraları; FR ve Xperience donanımlarında LED ambiyans aydınlatmasına sahip.

400 litrelik bagaj hacmine sahip olan yeni SEAT Arona’da yük alanı, aynı zamanda pratiklik de sağlıyor. Çift kademeli bagaj zemini çok yönlü bir hale getiriyor ve metal kancalar arka tarafa yerleştirilen eşyaların sabitlenmesine olanak sunuyor.


Bağlantılı yaşam

Hayat giderek daha da dijital bir hale geliyor ve yenilenen SEAT Arona bunun bir parçası olmaya hazır. Standart olarak sunulan Full Link teknolojisinin yanı sıra, Navigasyon sistemiyle birlikte alınabilen Kablosuz Full Link ile de müşteriler Apple CarPlay veya Android Auto uygulamalarını kullanarak telefonlarını multimedya ekranına kolayca yansıtabiliyorlar.

Yeni Seat Arona kokpiti-arabazzi

Bilgi-eğlence sistemi, yalnızca bir tıkla veya sesli komut ile erişilebilmesi sayesinde daha zengin bir performans sağlıyor. Ses tanıma sistemi, teknolojinin kullanımını daha güvenli ve basit bir hale getiriyor. “Hola Hola” denildiğinde aktif hale gelen sistem, kullanıcının verdiği komutları kullanarak bilgi-eğlence sistemini kontrol etmelerini sağlıyor. Yani, navigasyon bilgisi bulmak veya bir müzik aramak artık çok daha kolay ve hızlı.

Orta konsolda yer alan 2 adet USB Type-C girişinin yanı sıra Kablosuz Şarj Ünitesi ile telefonu şarj etmek artık çok daha kolay.


Her zamankinden güvenli

Yeni SEAT Arona, birçok yeni sürüş asistanı sistemi ile sürüşü hiç olmadığı kadar güvenli bir hale getiriyor. Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), Ön Bölge Asistanı (Front Assist) ve Yorgunluk Tespit Sistemi gibi sistemlerle güvenliği en üst düzeye taşıyor.

Seat Arona 2021 sürüş destek sistemleri

Seyahat Asistanı, tüm hız aralıklarında yarı otonom bir sürüş sağlayarak, trafik durumuna göre aracın hızını koruyor. Bulunduğu şeridi korumanı sağlayan Şerit Takip Asistanı, etrafındaki araçlar hakkında bilgi veren Kör Nokta Uyarı Sistemi ve farların otomatik olarak uzun ve kısa hüzme arasında geçiş yapmasını sağlayan Uzun Far Asistanı ise yeni SEAT Arona’nın yollarda çok daha güvenli bir araç olmasına olanak sağlıyor.