yukarı
renault
renault

Land Rover Discovery 2021: Hibrit destekli hafif makyaj

Land Rover Discovery, yarı hibrit motorları ve donanım revizyonlarıyla 2021'e hayli iddialı girecek...

kaynak: Land Rover

Safkan estetikçiler Velar'a bakıp bakıp iç geçirirken, safkan off-road'cuların Defender'dan sonraki doğal tercihi Land Rover Discovery. 2017'de doğan yeni nesil tarzını hafiften yumuşatmış olsa da boyut ve kabiliyetleriyle büyük oynamaya devam eden Discovery, en az tasarım kadar, motorlarına yaptığı hibrit makyajıyla da dikkate değer.

Dış tasarımda ilk bakışta fark etmesi zor, mütevazı bir revizyon geçirmiş yeni Discovery. Şeklen değişmeyen tasarımın içinde, optik rötuş yapılan LED farlar ve yeni ön ızgarayla daha rafine bir görünüm amaçlanmış.

Yeni Land Rover Discovery 2021 makyajı, teknoloji ve donanım takviyeli_arabazzi.com

Yeni stoplar ve modifiye edilmiş tamponla birlikte, ince dokunuşlar arka tarafta da devam ediyor. Bagaj kapağındaki Discovery yazısı ve plakalığı da kapsayan parlak siyah şerit, stopları birleştirerek asimetrik tasarımı daha ahenkli bir bütün haline getirmiş.


Land Rover Discovery 2021 hafif bir makyaj geçirmiş_arabazzi.com

Yeni Defender'da kullanılana benzer yeni bilgi-eğlence sistemi Pivi Pro'ya geçilen kabindeyse daha büyük değişiklikler yaşanmış. Daha geniş 11,4" ekranlı bilgi ve eğlence sistemi, güncellemeleri uzaktan alma özelliğine kavuşmuş. 12,3" dijital gösterge paneli ve yeni head-up display de 2021 kadrosunda bulmuş.

Yeni direksiyon simidinin yanı sıra, tasarımı değişen vites seçiciyle orta konsol da daha minimalist tasarıma bir kavuşmuş. Parlak siyah dekorlardan kaçınılan kokpitiyle, sanki İskandinav rakibi XC90'a göz kırpıyor Discovery.

Daha konforlu seyahatler için arkadaki yolcuları da unutmayan Land Rover Discovery, yeni havalandırma kanalları ve klima kontrolleriyle arka iki sıranın konforunu artırmış. Yedi kişilik lüks bir arazi canavarı için önemli detaylar bunlar.

2021 Land Rover Discovery'nin kokpitinde yenilik rüzgarları_arabazzi.com

Discovery 2021'in giriş seviyesi motoru 300 hp güç üreten, yeni 2.0 dört silindirli P300 olacak. Diğer tüm benzinli ve dizel seçeneklerinde 48 Volt'luk batarya destekli hafif hibrit teknolojisine geçiş yapmış yeni Discovery.

Sıralı 6 silindirli motorlar sağ baştan 360 hp ve 500 Nm'lik P360 benzinli, 249 hp ve 570 Nm D250 dizel ile 300 hp ve 650 Nm D300 dizel şeklinde sıralanıyor.

Land Rover Discovery off-Road'u benimsemiş, geniş ve varlıklı ailelerin gözbebeği_arabazzi.com

Bu sayede artan verimlilik ve düşen emisyon değerleri neredeyse tüm Land Rover modellerinin cazibesini katlamış oluyor. Lakin ilginç bir şekilde, şimdilik net bir tüketim açıklaması yapmadı Land Rover.

Land Rover Discovery 2021, Avrupa ortalama 60.000 Euro, ABD'de ise 53.900 Dolar'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Ama biz bu fiyatları hiç üstümüze alınmıyoruz tabii ki.