yukarı

Audi Q5 2020: Hibrit takviyeli (inan ki) yeni Q5

Yeni nesli bile makyaj kıvamında değişen Audi Q5'in makyajı da çok hafif oldu. Gerçi, daha fazlasına gerek var mı?

kaynak: Audi

Chris Froome'u bilir misiniz?.. Bisikletle ilgili değilseniz neler başarmış olduğuna hayatta ihtimal vermeyeceğiniz, sokakta görseniz size sempatiyle gülümseyecek mülayim bir adam. İşte bu adam, sayısız şampiyonluğun yanı sıra, 4 kere Fransa Turu'nu kazandı. Tek günlük, tek etaplık şovlarla değil, haftalar boyunca istikrar ve soğuk kanlılığını koruyarak. 

 

Makyajlı Audi Q5 Audi'nin istikrar abidesi

 

Audi'nin en çok satan SUV'u Q5'i incelerken, onun da tek bir etaptan çok, toplam puanda ya da genel klasmanda sinir bozucu (rakipleri açısından) derecede iyi olduğu sonucuna varmıştık (Bkz. arabazzi.com/audi/q5)... İşte bu Audi Q5, 2020 Sonbahar-Kış sezonu için makyajlandı. 

 

Audi Q5 2020 arka açıdan daha da tanıdık

 

3 yıl önce yola çıkan yeni model bile tasarım anlamında orta karar bir makyaj kıvamında olduğu için, makyajda çok bir şey değişmeyeceği konusunda serçe parmağına iddiaya girebilirdik. Yine de ciğerleri taze havayla doldurmak iyi gelmiş yeni Q5'e.

 

Audi Q5 2020'ye yeni far optikleri ve yeni ön ızgarayla dinamik bir imza atıyor

 

Yenilenen farlar markanın yeni optik imzasıyla artık daha keskin ve teknolojik bakıyor. Ön ızgara ve tamponlardaki yeni hava girişleri de daha dinamik ve saldırgan bir karaktere dönüştürmüş Q5'i. Tıpkı modernize stop tasarımları gibi. Kullanıcısına 3 seçenek sunan OLED teknolojisiyle farlar, açılış ve kapanışta 3 farklı bir grafik seremoni yapıyor.

 

Makyajlı Audi Q5'in kokpitinde de hafif makyaj var

 

Kabindeki en önemli yenilik 10,1 inçlik, ön panele daha iyi adapte olmuş gibi duran ekran gibi görünüyor. Audi'nin yeni MIB 3 işletim sistemli bilgi-eğlence sistemi ekrandan olduğu kadar Amazon'un Alexa sesli yanıt sistemiyle de kullanılabilecek. Orta konsoldaki çevirmeli kumandaysa tarihe karışmış. 

 

İç hacim de yeni Audi Q5 güçlü taraflarından

 

Çok sevdiğimiz bir yenilikse, trafikte durur vaziyetteyken arkadan bir araç 2 m'den daha yakına girerse kendiliğinden yanıp bir nevi "Hoop!" çeken stop lambaları.

 

Makyaj kanunları: Ön ızgara genişler, farlara LED...

 

Lansmanda sadece 2.0 lt.lik dizel 40 TDI yeni Q5 204 hp ve 400 Nm torkla hafif bir ilerleme kaydetmiş. 12 V'luk küçük hibrit desteği de tüketimi azaltmayı hedefliyor. 

 

Sonrasında elbette diğer motorlar ve maalesef yine 2.0 lt'lik şarj edilebilir hibritler de menüye eklenecek. Yani %160 ÖTV + KDV'ye devam canım Türkiyem!..

 

Yüksek ÖTV'Yi sindirmek için Audi Q5 2020'ye farklı açılardan bakın...