yukarı

Yeni VW Polo Track: Bize de gelse keşke...

Volkswagen B-SUV tadında yeni modeli Polo Track'ı tanıttı. Fakat şu an için sadece Güney Amerika'da...

15 Kasım 2022 kaynak: Volkswagen

Uygun fiyatlı küçük hatchback'ler Güney Amerika ülkelerinde oldukça popüler. Bu nedenle Volkswagen, Gol'ün (Golf değil yazım hatası yok) yerini alacak bir model geliştirmek için çok mesai harcadı. Volkswagen Polo Track, Brezilya'da üretilecek olan yarı kompakt modelin yeni bir versiyonu ve fiyatın mümkün olduğu kadar düşük tutulması için baz donanıma sahip. Volkswagen kısa süre önce Güney Amerika için makyajlanmış Polo tanıttı ancak Polo Track, MQB-A0 platformunu paylaşmasına rağmen farklı bir model.Polo Track 1.0 MPI, daha güçlü ve daha iyi donanımlı Polo 1.0 TSI'nin 17.499 dolarlık başlangıç fiyatından daha düşük olan 15.052 dolardan başlıyor. Yani iki model arasındaki en büyük farklardan biri fiyatlandırma diyebiliriz. Fiyat aynı zamanda 2022'nin sonunda üretimi sonlanacak olan Gol ile aynı. Polo Track, standart Polo'dan ızgara deseni, LED şeridin olmaması, halojen farlar ve gövde renginde öğeler içermeyen farklı tampon girişleri ile ayrılıyor. Mat siyah 15 inç jant kapakları dışında profil aynı görünüyor. Renk paleti dört renk içeriyor: Kristal Beyaz, Ninja Siyahı, metalik Sirius Gümüş ve metalik Platin Gri.Arkadaki değişiklikler, açık renkli stop muhafazası, Volkswagen ambleminin altındaki "Track" yazısı ve daha büyük kısmı siyaha boyanmış ve normal egzoz çıkışları yerine maceracı görünümlü korumaya sahip yeni tamponla sınırlı. Genel olarak, Volkswagen tasarımcıları Polo Track'in bütçe dostu karakterini gizlemede harika iş çıkarmışlar ve altıncı nesil Polo ile birçok benzerliğine rağmen oldukça modern görünmesini sağlamışlar.İçeride, dokunmatik ekranın yerini alan daha basit radyo ünitesi ve gösterge panelindeki eski tarz analog kadranlar sayesinde her şey daha basit görünüyor. Hafif renkli alanlar sert plastikle kaplanırken, koltuklar kumaşla kaplanmış. Volkswagen, 2,560 mm ölçüsündeki segmentteki en uzun dingil mesafesi ve 300 litrelik bagaj sınıfında fark yaratıyor.

Donanım, klima, elektrikli direksiyon, elektrikli ön camlar ve uzaktan kapı kilitlemeyi içeriyor. Lansman modelinde ayrıca ses sistemi, Bluetooth bağlantısı, entegre düğmeleri olan çok işlevli direksiyon simidi, birkaç USB bağlantı noktası ve tavana monte edilmiş anten bulunuyor. Yokuşta Kalkış Yardımı, ESC, emniyet kemeri uyarısı, artı Isofix ve çocuk koltukları için üst bağlantı noktaları ile sınırlı güvenlik olanakları bütçe dostu bu model için bizce yeterli. En azından Alman marka Polo Track'i dört hava yastığıyla donatmayı uygun görmüş.

MQB altyapılı model, Avrupa'da bulunan giriş seviyesi motora benzer şekilde 84 HP ve 101 Nm tork üreten, atmosferik 1.0 MPI motorla donatılmış. Ancak hem benzin hem de etanol ile çalışabilme özelliğine sahip. Güç, beş vitesli düz şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere iletiliyor. Bu şanzıman ve motor, Polo Track'in mevcut tek konfigürasyonu, bu nedenle daha güçlü turbo motor ve DSG otomatik seçeneği isteyenler normal Polo'yu tercih edebilecekler.

Polo Track, üretim hattının MQB altyapılı araçlar üretmesine izin veren modernizasyondan sonra Brezilya'nın Taubate kentindeki Volkswagen fabrikasında üretilecek. Normal Güney Amerika versiyonu Polo'nun Brezilya, Sao Bernardo do Campo'daki farklı bir fabrikada üretildiğini hatırlatalım.Yeni Polo Track'in ortaya çıkışının yanı sıra Volkswagen, üretimi biten Gol'ün veda versiyonunu da açıkladı. Gol Last Edition, özel günü kutlamak için çok sayıda standart kit ve içten dışa görsel değişiklikler içeren 1.000 adetlik üretime sahip. Volkswagen Gol , 42 yıl boyunca farklı formlarda üretimde kaldı ve 27 yılını Brezilya'nın en çok satan aracı olarak geçirdi. Volkswagen Group'un A0 platformuna dayanan mevcut üçüncü nesil Gol, 2008'de tanıtıldı ve 2012, 2016 ve 2018'de art arda makyajlandı ve güncel kaldı.