yukarı

Yeni Toyota Hilux 2021: Kralın dönüşü

Filmlerde kötü adamların arazi olmasını sağlayan Toyota Hilux, gerçek hayatta iyilere kazandırmak için Türkiye'de

10 Ekim 2020 kaynak: Toyota

Toyota’nın ‘en çok tercih edilen’ modellerine alışığız aslında. Corolla bunun en net örneği. İlk kez tanıtıldığı 1968’den bu yana, yine 'en çok tercih edilen pick-up' unvanına sahip Hilux da bir diğer başarı hikâyesi…

"Invincible" donanımıyla vurgu yaptığı yenilmezlik, Toyota Hilux'un Kuzey Kutbu, İzlanda volkanları ve Antarktika seferlerinden 2019 Dakar Rallisi zaferine uzanan parlak bir geçmişe gönderme yapıyor.

Toyota Hilux 2021 Invincible yenilmezim diyor_arabazzi.com

Hilux, her zaman ilk bakışta ayrışan tasarımlarıyla tanınır. Yeni Hilux da bu geleneğini de devam ettiriyor. Çok daha “güçlü” görüntüsüyle dikkat çekici hale gelen Yeni Hilux’ın, ön tampon, ön ızgara, LED farları yeniden tasarlanmış ve LED ön sis farlar da aracı daha şık hale getirmiş. LED stop lambaları da şık bir kapanış yapıyor.

Toyota Hilux 2021 4x4 pick-up_arabazzi.com

Yenilenen Hilux modelini Adventure, Hi-Cruiser ve Invincible olmak üzere 3 farklı donanım seviyesiyle satışa sundu Toyota. Hi-Cruiser ve Invincible donanım seviyeleri; premium LED farlar, LED arka stop lambaları, 18 inç alaşım jantlar gibi özelliklerle öne çıkıyor.

Yeni Toyota Hilux yine kolayca ayrışan bir tasarımda_arabazzi.com

İç mekândaysa her donanım seviyesinde 8 inç dokunmatik ekran, ön ve arka park sensörleri standart donanımda. Geliştirilmiş multimedya sistemi daha hızlı bir yazılım ve ekran tepkileriyle araç içi deneyimi ileriye taşırken, Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonları da menüye eklenmiş.

Yeni Toyota Hilux zengin bir standart donanıma sahip_arabazzi.com

Güncellenen kabinde, yeni gösterge paneli ve fiziki düğmelerin kombinasyonu sürüş esnasında kolay kullanım odaklı.

Toyota Hilux 2021 geniş hacimle ailevi ihtiyaçları da karşılayabilir_arabazzi.com

Toyota, yenilenen Hilux ile araç dinamiklerinde ileriye doğru bir adım daha atmayı başardığını iddia ediyor. Off-road kapasitesi artırılırken, sürüş konforunu geliştirmek adına da bir dizi çalışma gerçekleştirilmiş.

Mesela, Hilux'ın 4x4 versiyonlarında sunulan aktif elektronik çekiş kontrol sistemi A-TRC, üst versiyonlarda ek özelliğin geliştirilmesi ile araç 4x2 moduna alındığında da aktif hale gelebiliyor. Böylelikle şehir içi kullanımlarda da daha güvenli viraj dönüşü ve daha az yakıt tüketimi sağlanıyor. Düz duvara çok yakmadan tırmanmak bu olsa gerek.


Toyota Hilux 2021 4x2 ya da 4x4 seçeneklerine sahip_arabazzi.com

450 kg artarak 3.5 tona yükselen römork çekme kapasitesiyle yeni Toyota Hilux her türlü beklentiyi karşılayabilecek seviyeye gelmiş. Bunların yanında, Hilux'un elektronik fren donanımları arasında Yokuş Kalkış Destek Sistemi ve Eğim İniş Kontrol Sistemi gibi özellikler de yer alıyor.

Toyota Hilux 2021 Toyota yaklaşma, uzaklaşma ve aşma açılarıyla zirve adayı

Hilux'un zorlu yol koşullarının üstesinden gelmek üzerine tasarlandığını 29 derecelik yaklaşma, 27 derecelik uzaklaşma açısı ve 31 cm’lik sürüş yüksekliği gibi verilerden de anlamak mümkün. Maksimum su geçiş derinliği kapasitesi ise 70 cm.

Yeni Toyota Hilux tüm versiyonlarda 2.4 litrelik dizel motorla sunuluyor. 6 ileri manuel ya da 6 ileri otomatik şanzımanla eşleştirilebilen motor, 150 hp güç ve 400 Nm tork üretebiliyor.


Yeni Toyota Hilux_arabazzi.com

Aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden de ödün vermeyen Hilux, sürücü ve yolcu ön/yan hava yastıkları, ön ve arka yolcular için perde hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı olmak üzere, toplam 9 hava yastığı standart olarak sunuyor.

Yeni Toyota Hilux 3,5 römork kapasitesine sahip_arabazi.com

Diğer standart güzellikler arasında Acil Fren Uyarı Sistemi (EBS), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC), Bozuk Yol Gövde Hareket Kontrol Sistemi, Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (HAC), Römork Savrulma Kontrol Sistemi (TSC) ve Eğim İniş Kontrol Sistemi (DAC) gibi donanımlar var.

Toyota Hilux 2021 invincible

Hi-Cruiser ve Invincible versiyonlarında ise Toyota Safety Sense özellikleriyle beraber yaya ve bisikletli algılama özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Şerit Takip Sistemi (LDA) ve Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (DRCC) gibi ek güvenlik donanımları sunuluyor.

Toyota Hilux 2021 tasarımıyla sert bir ticarete hazır_arabazzi.com

Türkiye lansmanı dijital olarak gerçekleştirilen Hilux, 252.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Binek fiyatlarının yanında "göze çok hoş görünen fiyatlarla" da diyebiliriz…