yukarı
renault
renault

Yeni Skoda Fabia: 4. nesil yenilikleri neler?

Yeni Skoda Fabia 2021 sonbaharı için hazır. Peki boyut, cazibe ve teknolojide büyüyen 4. nesil Fabia hakkında neler biliyoruz?

kaynak: Skoda

Skoda Fabia, her zaman pratik özellikleriyle öne çıkan küçük sınıf temsilcisi. Bugün örtüyü kaldıracak 4. nesil Fabia ise bir yandan artan boyutlarıyla kullanışlılık kaslarını güçlendirirken, estetik açıdan da çok iddialı.

MQB-A0 platformunu kullanan yeni Fabia, 5 cm genişleyip 11 cm uzamış ve 1 cm yükselmiş. Uzunluğu 4.11 m'ye çıkan yeni Fabia'nın aks mesafesinde de 9 cm artışla 2,56 m'ye ulaşması, kompakt sınıftan müşteri çalma niyetini ortaya koyuyor.

Yeni Skoda Fabia 2021_arabazzi.com

İlk ipuçlarından anlaşıldığı kadarıyla, dışarıda daha keskin ve iddialı bir tarza bürünen yeni Skoda Fabia, iç mekânda da daha dinamik bir stili ön plana çıkarıyor. Renkli dekorlar gibi artan özelleştirme seçenekleriyle yeni Fabia hiç olmadığı kadar renkli bir kişiliğe bürünmüş.
Yeni Skoda Fabia'nın iç tasarımı
Skoda Fabia için bir ilki temsil eden dijital gösterge paneli "Virtual Cockpit" opsiyon listesinin yıldızı olmaya aday. Genişleyen dokunmatik bilgi-eğlence ekranı da yeni konumu ve artan bağlantı özellikleriyle Fabia'yı güncel mobil beklentilere uygun hale getirmiş.

Özellikle arka yolculara daha fazla yaşam alanı hazırlayan 4. nesil Skoda Fabia, +50 litre bagaj hacmi ile bir üst sınıfın standardı olan 380 litreye ulaşmış!

Skoda Fabia 2021

Volkswagen grubundan kuzenleri VW Polo, Seat Ibiza ve Audi A1 Sportback ile aynı genleri paylaşan yeni Skoda Fabia, hazır ve formda bir motor kadrosuyla sahaya çıkacak.

1.0 atmosferik benzinliler 65 ya da 80 hp'lik seçeneklerle açılışı yapacak. Turbo takviyeli 1.0 TSI motorlarsa 95 hp (5 ileri manuel) ve 110 hp'lik (7 ileri DSG) daha dinamik seçenekler sunacak. Zirvede ise - adet olduğu üzere - 150 hp'lik 1.5 TSI ACT var.

Skoda Fabia 2021 tasarım detayları

Yeni Skoda Fabia'nın 2021 sonbaharında satışa sunulması bekleniyor. Daha fazla bagaj hacmi isteyenler ise yeni Fabia Combi için 2022'yi bekleyecek.