yukarı

Yeni Porsche Macan Türkiye’de satışa sunuldu

Sportif markanın ilk kompakt SUV'u Porsche Macan, 2014'ten bu yana ikinci güncellemesiyle Türkiye’de...

26 Eylül 2021 kaynak: Porsche

Otomotiv sektöründe alışmadık uzunlukta bir hayat süren ilk nesil Porsche Macan, %100 elektrikli ikinci nesli 2023'te yollara çıkana kadar tazelik ve cazibesini korumak için gerekeni yaptı.

Sadece performans değil, tasarım, konfor, bağlanabilirlik özellikleri ve sürüş dinamikleri de geliştirilen yeni Porsche Macan Türkiye’de 1.673.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Milyonlu fiyatlara hepimiz alıştıysak, devam edelim:)

Yeni Porsche Macan Türkiye'de

Yeni Macan’ı dünya lansmanından çok kısa bir süre sonra tüketicilerle buluşturduklarını söyleyen Porsche Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, Macan, Macan S ve Macan GTS olmak üzere üç farklı versiyonun bulunduğunu belirtti.

Porsche Macan'ın Türkiye pazarında kadın kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen Porsche modeli olduğu bilgisini veren Eskinazi, "Kadın müşterilerimiz geçmişte daha çok tasarıma bakarken, artık tasarımın yanında performans ve sportif sürüş ile de ilgileniyorlar. Macan günlük kullanım kolaylığı getirse de halen bir spor otomobil. Yeni Macan’da da bu ilginin devam edeceğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Yeni Porsche Macan 2021 fiyatları_arabazzi

Porsche Macan, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa ve Mersin’deki Doğuş Otomotiv Porsche Merkezleri’nde 1.673.000 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.


3 farklı Porsche Macan

Yeni Macan'ın Türkiye'de "Macan", "Macan S" ve "Macan GTS" olmak üzere 3 farklı versiyonu mevcut. Macan’ın giriş modeli 195 kW (265 hp) güce sahip yeni geliştirilmiş, turbo beslemeli 4 silindirli motora sahip. Bu yeni motor, 0-100 km hızlanmasını 6,2 saniyede gerçekleştiriyor ve 232 km/s’lik maksimum hıza ulaşıyor.

Macan S versiyonu ise 280 kW (380 hp) güç üreten 2.9 litrelik V6 çift turbo motora sahip. Otomobil sıfırdan 100 km/s hıza 4,6 saniye çıkabiliyor. Azami hızı ise 259 km.

Model ailesinin en performanlı versiyonu olan Macan GTS, yine 2.9 litrelik V6 çift turbo motora sahip ama bu sefer 324 kW (440 hp) güç üretiyor. Sport Chrono paketi ile 272 km/s’lik azami hıza ulaşabilirken, 0-100 derecesi ise 4,3 saniye.

Makyajlı Porsche Macan GTS 2021_arabazzi.com


Porsche Macan'ın tüm motor seçenekleri yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzıman (PDK) ve Porsche aktif dört tekerlekten çekiş sistemine (Porsche Traction Management - PTM) sahip.


Daha da sportifleşen dış tasarım

Yeni Macan’ın dış tasarımı daha keskin hatlara sahip. Ön kısım, gövde renginde yeniden tasarlanmış ve aracın genişliğine vurgu yapıyor. Yeni GTS modelinde burun kısmı siyahla kaplanırken, arka bölüm, bir difüzörle daha kıvrımlı bir görünüme kavuşmuş.

Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi (Porsche Dynamic Light System (PDLS)) ile LED farlar ve Sport Design dış aynalar artık tüm modellerde standart olarak sunuluyor.


Dijitalleşen iç mekân

Yeni Porsche Macan’ın iç tasarımı Porsche’nin yeni tasarım dilini yansıtıyor. Düğmeler artık yerini dokunmatik yüzeylere bırakmış. Açık biçimde düzenlenmiş kontrol modülünün ortasında yeni ve daha kısa olan vites bulunuyor.

Porsche Macan Türkiye'de_arabazzi.com

Gösterge panelinin üstünde bulunan analog saat de artık standart ekipman olarak yerini alıyor. Macan, Porsche Communication Management’ın (Porsche İletişim Yönetimi) 10.9 inçlik full HD dokunmatik ekranından veya ses komutlarıyla kontrol edilebilen birçok çevrimiçi işlevi standart donanım olarak sunmaya devam ediyor. Ayrıca yeni çok işlevli direksiyonla 911 modelinin GT Sport direksiyonuna yer veriliyor.


Yeni Macan önce Büyük Kulüp'te

Yeni Macan'ı yakından görmek isteyen Porsche tutkunları için, makyajlı Porsche Macan 16-26 Eylül tarihleri arasında Büyük Kulüp 28. Senyör Tenis Turnuvası’nda olacak. Bu sayede tenis tutkunları turnuva boyunca yeni Macan’ı yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Yeni Porsche Macan Türkiye'de_arabazzi.com

Varlıklı olan tutkunlar ise kendisiyle ikinci bir buluşma ve sonrasında izdivaç da düşünebilirler. Ama lütfen tenisi zengin sporu olarak algılamayalım...