yukarı
renault
renault

Yeni Opel Vivaro-e: 'Yılın Uluslararası Vanı' ödülünü aldı

'2021 Yılın Uluslararası Vanı' seçilen yeni Opel Vivaro-e’nin ödülü Opel CEO’su Michael Lohscheller’e takdim edildi

kaynak: Opel

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Avrupalı uzman gazetecilerin oylarıyla seçilen Yılın Uluslararası Vanı (International Van of The Year) ödüllerinin galibi bu sene yeni Opel Vivaro-e olmuştu.

Maksimum verimliliğin akıllı teknolojilerle buluştuğu Opel Vivaro-e, 24 jüri üyesinden toplam 131 puanla Mercedes-Benz eSprinter (55 puan) ve Vito (36 puan) açık farkla geride bırakarak “2021 Yılın Uluslararası Vanı” ödülünü kazanmıştı.

Opel Vivaro-e: Yılın Uluslararası Vanı

Sıfır emisyonlu %100 elektrikli motoru, beklentileri karşılayan yükleme kapasitesi, 300 km’yi geçen menzile imkân tanıyan bataryası ve sahip olduğu üstün elektronik donanımlarıyla Vivaro-e rakiplerinden sıyrılmayı başardı.

Opel’in Rüsselsheim'daki genel merkezinde düzenlenen törende, LOGISTRA dergisinden IVOTY Jürisi Johannes Reichel, ödülü Opel CEO’su Michael Lohscheller’e teslim etti.

Opel CEO’su Michael Lohscheller ve Opel Vivaro-e

Ödülü değerlendiren Lohscheller, “Vivaro-e sıfır emisyonla, içten yanmalı versiyonlarla aynı kargo kapasitesini kullanıma sunuyor. Saygın “Yılın Uluslararası Vanı” ödülü, bir anlamda bunun teyidi niteliğini taşıyor. Bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz ve jüriye oyları için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.


Vivaro-e: Elektrikli ticari araçta Alman mühendisliği

Ticari araçlarda Opel uzmanlığının Alman teknolojisiyle harmanlanmış en güncel örneklerinden olan Vivaro-e, kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklı güç ve taşıma çözümleri sunuyor.

WLTP normuna göre Opel Vivaro-e’nin 75 kWsa kapasiteli batarya seçeneği 330 km’ye kadar menzil sunuyor. Günlük daha az yoğun kullanım için sunulan 50 kWsa kapasiteli batarya ise 230 km menzil ile ihtiyaçları karşılıyor.

Elektrikli Opel Vivaro-e 330 km menzile sahip

Bir ticari van için kullanışlılığın ne kadar öncelikli olduğunu söylemeye gerek yok. Vivaro-e batarya boyutundan bağımsız olarak, profesyonellere geniş kapasitede özgür bir ulaşım ve taşıma olanağı sunuyor.

Vivaro-e bu kapsamda, 4,6 metre (Kısa), 4,95 m (Orta) ve 5,30 m (Uzun) olmak üzere üç farklı gövde uzunluğu haricinde, panelvan, camlı ve açık kasa olmak üzere farklı gövde tipleriyle üretiliyor.

Vivaro-e, versiyona bağlı olarak 6,6 m3 kargo alanı ve 1.200 kg taşıma kapasitesini kullanıcılara sunuyor. Batarya teknolojilerinin yanında maksimum güvenlik sağlayan elektronik donanımları da sunan Opel Vivaro-e, yükseltilmiş gösterge ekranı, şerit takip sistemi, yorgunluk uyarı sistemi, ön çarpışma uyarı sistemi, acil fren yardımcısı ve 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası olmak üzere birçok yardımcı sistem ve gelişmiş teknolojiyle donatılıyor.

Opel Vivaro-e_arabazzi.com

Opel Vivaro-e geçtiğimiz yılın sonunda verilen Yılın Uluslararası Vanı ödülünü, birlikte geliştirildiği Peugeot e-Expert, Citroen e-Jumpy ve Vauxhall Vivaro-e ile paylaşmıştı.


Opel elektrikli hafif ticari araç ailesi büyüyecek

Opel’in IVOTY ödüllerinde bugüne kadar kaydettiği başarıyı devam ettirirken, markanın elektrikli ticari araç ailesi de büyümesini sürdürüyor.

2019 yılında da Combo Cargo ile IVOTY ödülünü alma başarısını gösteren Opel, yakın gelecekte elektrikli hafif ticari ürün ailesini Combo ve yeni nesil Movano ile tamamlamayı hedefliyor.