yukarı

Yeni Opel Combo ticaretin hizmetinde

Opel’in hafif ticarisi Combo, dizel ve elektrikli motorlarıyla kompakt ticari sınıftaki iddiasını güçlendirdi

19 Kasım 2023 kaynak: Opel Türkiye

Ticari hayatta olduğu gibi - hatta belki de daha fazla - tüccarlara hizmet eden ticari araçlarda da rekabet zorlu. Opel de hafif ticari modeli Opel Combo'yu yenilerken bir yandan önceki neslin avantajlarını koruyup yeni ön cephe ve yeni dijital kokpit gibi yeniliklerle ön plana çıkmayı amaçlamış.

Elektrikli versiyonun yanı sıra, Opel Combo dizel motor ve manuel veya otomatik şanzıman seçenekleriyle de tercih edilebiliyor. İhtiyaca uygun şekilde tasarlanan yeni Combo, kombi ve panelvan seçenekleriyle sipariş edilebilecek.


Kompakt Ticari sınıfında Intelli-Lux LED Matrix farlar!


Yeni Combo, sadece göz almayan uyarlanabilir Intelli-Lux LED Matrix farlarla donatılan ilk Opel hafif ticari aracı olmakla kalmıyor, sınıfında da bu teknolojiye sahip ilk model.

Opel 

Combo, şehir dışına çıkılan yolculuklarda, toplam 14 LED hücreye sahip matrix farlarını otomatik olarak uzun fara geçirerek, ışık huzmesinin uzunluğunu ve dağılımını sürekli olarak ayarlıyor.

Yeni Opel Combo ve Opel Combo Cargo hazır

Yeni Opel Combo Elektrik: Daha uzun menzili!


Yeni Opel Combo Elektrik, daha uzun bir sürüş menzili de sunuyor. “Eco”, “Normal” ve “Power” sürüş modları seçeneklerine sahip ve yeni 50 kWsa bataryasıyla  tek şarjda 330 km'ye (WLTP) kadar yol kat edebiliyor. 

Bu, elektrikli Opel Combi’nin önceki modele göre 50 km daha uzun bir menzile sahip olması demek.

Tamamen elektrikli güç-aktarma sistemlerinin daha da geliştirilmesinin yanında yeni Combo’da ilk kez düşük sıcaklıklarda batarya menzilini korunmaya yardımcı olan, yüksek verimli bir ısı pompası da bulunuyor. 

Yeni nesil elektromotor 100 kW/136 hp güç ve 270 Nm tork sağlarken yeni Combo Elektrik’i, 130 km/s maksimum hıza ulaştırabiliyor.Standart 7,4 kW entegre şarj cihazı ile batarya, 100 kW halka açık şarj istasyonlarında 30 dakikadan daha kısa bir sürede, kapasitesinin yüzde 80’ine kadar şarj edilebiliyor


Bunlara ek olarak yeni Combo Elektrik’in yeni direksiyonunun arkasındaki kulakçıklar, sürücünün rejeneratif fren sistemi için üç geri kazanım seviyesi seçmesine olanak tanıyor.


Yeni Opel Combo ve Opel Combo Cargo 2023_arabazzi.com

Yeni Opel Combo Elektrik, güçlü yapısıyla ağır yükleri taşıma ve çekme becerisini sürdürüyor. Yeni Combo Cargo’da önceki modeldekine benzer, içten yanmalı motorlu kardeşleriyle aynı, 4.4 metreküpe kadar bir depolama alanı sunarken, 780 kg taşıma ve 750 kg çekme kapasitesiyle de sınıfının zirvesinde olmayı sürdürüyor.

Sürüş deneyimini daha da iyileştirmek üzere Combo’nun kokpiti ve ergonomisi, kullanıcı dostu olacak şekilde optimize edildi. 10 inçlik renkli dokunmatik ekranlara sahip yeni bilgi-eğlence sistemleri, Opel hafif ticari araç serisinde ilk kez, gelişmiş grafik, multimedya ve bilgisayarla görüş becerileri sağlayan Qualcomm Technologies’in entegre Snapdragon Kokpit Platformu’nu kullanıyor. Bu multimedya sistemi, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’yu da destekliyor. Yeni Combo, ayrıca yenilikçi bir akıllı telefon kitiyle de donatılabiliyor.


Daha güvenli manevra

Yolcuları ve diğer yol kullanıcılarını koruma söz konusu olduğunda yeni Opel Combo, sınıfının lideri olmaya devam ediyor.  Yeni Opel Combo Life’ta arka, ön ve yan park sensörleri yanında, kör nokta uyarı sistemi ve yüksek çözünürlüklü 180° panoramik geri görüş kamerası bulunuyor.

Opel Combo 2023'ün yeni kokpiti_arabazzi.com

Hız sabitleyici, şerit koruma özelliği ile aktif şerit takip sistemi, yaya tanıma özelliği ile aktif acil frenleme sistemi ve sürücü yorgunluk tespit sistemi de dâhil olmak üzere çoğu standart, 18 adede kadar Gelişmiş Sürüş Destek Sistemi (ADAS) içeren, kapsamlı ürün yelpazesi, ek güvenlik sağlıyor.  

Gelişmiş teknolojisi, ferah kabini ve ağır yükleri taşıma kapasitesiyle yeni Opel Combo, yetenekli bir kompakt van olarak pazardaki profesyoneller için cazibesini daha da artırmış. 

İşlevsellikten ödün vermeyen, tamamen yeni elektrikli seçenek, içten yanmalı kardeşlerinin güçlü yanlarını, şehir içi ve dışında emisyonsuz çalışma becerisiyle birleştiriyor.