yukarı

Yeni Mercedes C Serisi: Dijital lansmandan sıcak kareler

Mercedes-Benz'in 2021 için yenilediği yeni C Serisi'nin sevenleri için detaylı haber öncesi küçük bir derleme...

kaynak: Mercedes-Benz

Uzaktan doğru davetlisi olduğumuz Yeni Mercedes C Serisi'nin lansmanını izlerken "Markalar bu dijital lansman işine iyice ısınmaya başladı" diye düşünmedik değil...

Yeni Mercedes C Serisi tanıtıldı

Üstelik sadece video prodüksiyonların kalitesi, akışın başarısı bir yana, olaya ısınan marka temsilcilerinin kamera karşısındaki rahatlı da dikkat çekiciydi.

"Konfor alanı" ve "Upgrade" (yükseltme) vurgusu etrafında dönen lansmana, THY işiyle de tanıdığımız dijital ilüzyonist Zach King de bolca renk, keyif ve sürpriz kattı.

Mercedes C Serisi 2021 için Zach King videoları

Hatta yeni Mercedes C Serisi'nin örtüsünü - tabii ki kendi tarzıyla - o kaldırdı diyebiliriz!..

Mercedes C Serisi lansmanı ve dijital ilüzyonist Zach King

Mercedes'in "en çok satan"ı C Serisi dış tasarımda yeni "S Classe" ve makyajlı E Serisi'nin devamı hissi veriyor ama boyut, iç mekân ve teknolojide çok önemli değişimler var.Mercedes C Serisi'nin tüm motorları 4 silindirli ve dizel dahil hepsi 48 Volt destekli olacak. En küçük motorlar 1.5 litre hacimli ve tamamı Mercedes üretimi.9 ileri G-tronic otomatik şanzıman da C Seris 2021'in tüm versiyonlarında tek seçenek olacak.Şarj edilebilir hibrit modelin, sadece elektrik enerjisiyle 100 km civarı bir menzili olacak.Yönlendirilebilir arka tekerler (opsiyon) dönüş çapını 43 cm kısaltıyor. Ayrıca dinamik bir sürüşe de yardımcı.Sesli komutla da çalışan MBUX işletim sistemi, artırılmış gerçeklik ve öğrenen yapay zekâ desteğiyle, olayı iyice (evdeki beyaz eşyayı kontrol etme gibi...) abartmış durumda.

/images/yuklemeler/mercedes-benz-c-serisi-20212471.jpg

S Serisi'nin izinden giden teknoloji üssü kabinde 11.9 inçlik bilgi-eğlence ve diğer her şey ekranı hafiften sürücüye doğru dönük.

Mercedes C Serisi 2021 MBUX

Havalandırma tasarımları Mercedes Hava Yolları ekibinden:)

Mercedes-Benz C 2021 tasarım detayları

Almanya'da satılan her üç C Serisi'nden ikisi olan C Wagon'u artık Türkiye yollarında görmek ve daha çok görmek istiyoruz!

Yeni Mercedes C Serisi Wagon

Uzun yıllardır Mercedes C Serisi'nin baş mühendisi olan Christian Früh ile tanışmayı kim istemez! Bazen tecrübe her şeydir... Saygılar abi!

C Serisi'nin baş mühendisi Christian Früh

Yeni Mercedes C Serisi 2021 Sedan