yukarı

Yeni Golf 8 satışta: Fiyat listesi, donanım paketleri ve diğer detaylar...

VW Golf 8, 15 Mart itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu. İşte yeni Golf'ün fiyat bilgisi, teknik ve donanım detayları...

15 Mart 2021 kaynak: Volkswagen - Doğuşu Otomotiv

Yedi nesilde, 36 milyonu aşkın satış rakamına ulaşan Avrupa’nın çok tercih edilen otomobili ve ilk kompakt hatchback unvanlı VW Golf, 2019 doğumlu 8. nesliyle Türkiye'de de satışa sunuldu.

İlk günden beri Volkswagen'in ana modellerinden olan Golf, artık daha dijital, "bağlı" ve akıllı bir çağa geçiş yapmış bulunuyor.

Yeni VW Golf 8: 2021 Fiyat Listesi
Yeni Golf'ün Türkiye’de satışa sunulan motor yelpazesinde benzinli (TSI) ve hafif hibrit teknolojisiyle desteklenen eTSI motorlar bulunuyor.

Yeni Golf Türkiye fiyatları_arabazzi.com

Üç silindirli 110 hp’lik TSI ve mild hibrit teknolojisine sahip eTSI motorun yanı sıra, 150 hp'lik eTSI "mild hybrid" benzinli motor seçenekleriyle VW Golf 8, 223.500 TL - 398.500 TL arasında değişen fiyatlarla satışta.

Yeni VW Golf nasıl?


Yeni Golf, yeni donanım paketleri

Yeni Golf’ün donanım seçenekleri de tamamen yenilendi. Daha önceki Golf modelinde sunulan Midline Plus, Comfortline ve Highline donanım seçeneklerinin yerini Impression, Life ve Style'ın yanı sıra, sportif R-Line versiyonu alıyor.

Yeni Golf kabin özellikleri

En baz donanım seviyesinden itibaren standart sunulan donanımlar arasında LED ön ve arka far grubu, LED sinyaller, full dijital innovation kokpit, anahtarsız çalıştırma, tam otomatik klima “Climatronic” ve 16" alüminyum alaşım jantlar yer alıyor.

Yeni Golf kullanışlı mı?

Yeni Golf hem hem arka sırada daha iddialı bir iç hacme ve 381 litrelik kullanışlı bir bagaja sahip,

Yeni Golf 381 lt. bagajı

Life donanımda öne çıkan özellikler şu şekilde: Anahtarsız giriş “keyless entry”, ısıtmalı direksiyon ve ön yolcu koltukları, geri görüş kamerası, 10 renkli iç ambiyans aydınlatması, 3 bölgeli tam otomatik klima “Climatronic”, kablosuz şarj özelliği ve app-connect.

VW Golf ambiyans aydınlatma

Style donanım paketinde alüminyum alaşım jantlar 17 inçe yükseliyor. Ayrıca LED farlar artık performans özelliği kazanırken, ön farlardan Volkswagen logosuna kadar uzanan dekoratif LED şerit ve içeride 30 renkli ambiyans aydınlatmasıyla Golf tam bir ışık gösterisi hazırlamış. “Side Assist” kör nokta uyarı sistemi ise sürüş güvenliğini artırıyor.

Yeni VW Golf R-Line

Yeni R-Line donanım seçeneği ise Golf'ün sportif görünümünü güçlendirmekle kalmayıp sürüş deneyimine de odaklanıyor.

İçeride, dokunmatik tuşlarıyla "R" logolu progresif direksiyon, R-Line spor koltuklar, alüminyum pedallar ve siyah tavan döşemesi adrenalini yükseltiyor.

Dış tasarımda ise "R-Line" özel tasarım ön ve arka tamponlar, 17 inçlik "Valencia" jantlar ve ön radyatör ızgarasındaki R logosuyla iştah kabartacak Golf 8 R-Line.

10 hoparlör ve 480W çıkış gücüne sahip Harman Kardon ses sistemi de Yeni Golf’te sunulan cazip opsiyonlardan biri olacak gibi.


Yarı otonom sürüş destek sistemleri

Yolculukları daha güvenli ve konforlu hale getiren Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist” Yeni Golf’te ilk defa opsiyon listesinde yer alıyor.

Yeni Golf yarı otonom sürüş özellikleri

Dur-kalk trafikten 210 km/h hıza kadar, çok fonksiyonlu sürüş destek sistemleri kamerasını ve gelişmiş mesafe sensörlerini kullanarak öndeki araçla güvenli takip mesafesini koran sistem, şeritte kalmaya da yardımcı oluyor.

Yeni Golf'ün kapasitif direksiyonu

"Kapasitif Direksiyon” simidi sayesinde sürücünün tek yapması gereken, ellerini direksiyonun sensörlerle donatılmış kısmında hafifçe tutmak.

Touareg, Passat ve Yeni Tiguan’dan sonra Golf 8’de opsiyonel olarak sunulan bir diğer özellik de IQ.LIGHT LED Matrix far sistemi. Dinamik uzun far asistanı “Dynamic Light Assist” özelliğiyle bağımsız LED segmentleri, Matrix teknolojisi sayesinde gerektiği şekilde bölgesel olarak açılıp kapanabiliyor.

Yeni Golf IQ.light LED farları

Sürüş sırasında uzun farlar yanarken, dış sensör tarafından karşıdan gelen araç algılanarak gerekli LED segmentleri kendiliğinden kapatılıyor. Bu sayede, karşıdan gelen sürücülerin gözünü kamaştırmadan güvenli biçimde uzun görüş mesafeli sürüş sağlanıyor.

Yeni VW Golf LED stop


Renkli ek bilgilendirme ekranı “Head up Display”

8. nesil Golf’te öne çıkan bir diğer yenilik, ön cama yansıyan renkli ek bilgilendirme ekranı “Head up Display”. Opsiyonel olarak Golf’te ilk defa tercih edilebilen bu özellik, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan sürüş bilgilerine ulaşabilmesini sağlıyor.

Yeni Golf bilg-eğlence sistemi

Ayrıca, kişiselleştirilebilir ana menü ekranına sahip 10" dokunmatik ekranlı Discover Pro Radyo Navigasyon sistemi de kablosuz App Connect özelliğiyle opsiyonel olarak sunuluyor.


Yeni Golf'ünü motorları ve eTSI

Yeni Golf’te 7-ileri DSG şanzımanla kombine edilen eTSI motorlar, 48 Volt’luk lityum-iyon bataryalı ve 9,4kW gücünde bir elektrik motoruyla destekleniyor. %10’a kadar daha az CO2 salımı, kalkış ve ara hızlanma desteği veren ekstra güç ve düşük yakıt tüketimi sağlayan eTSI sistemi, VW Golf 8’deki sürdürülebilir teknolojilerin belki de en önemlisi.

Yeni Golf e-TSI motorları

Yeni VW Golf, 223.500 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla Volkswagen yetkili satıcılarında sevenlerini bekliyor.