yukarı

VW Golf R 333: Sınırlı üretim

Golf R 333, Golf R Performance'ı temel alıyor ve aynı motoru paylaşıyor. Fakat çok daha pahalı…

01 Haziran 2023 kaynak: Volkswagen

Volkswagen, 333 olarak adlandırılan yepyeni bir özel sürümle Golf R'ı yeni uç noktalara taşıyor. Golf R Performance'ı temel alan Golf R 333, siyah tavan ve 19 inç jantlarla kontrast oluşturan Kireç Sarısı Metalik bir dış tasarıma sahip. Bunlara LED Matrix farlar, "333" grafikleri ve titanyum susturuculara sahip bir Akrapovič egzoz sistemi eşlik ediyor.

Kabin daha ölçülü, ancak alıcılar Nappa deri spor koltuklar, Harman Kardon premium ses sistemi ve gösterge panelinde sırayla numaralandırılmış bir rozet bulacaklar. Ayrıca karbon fiber benzeri süslemeler, parlak siyah vurgular ve mavi kontrast dikişler de görebiliyoruz.

Volkswagen, aracın dur-kalk özellikli adaptif hız sabitleyici de dahil olmak üzere bir dizi sürücü destek sistemiyle birlikte geldiğini belirtti. Bu sistemlere Şerit Asistanı, Acil Durum Asistanı, Seyahat Asistanı ve arka görüş kamerası sistemi de eşlik ediyor.

Güç, 333 HP ve 420 Nm tork üreten tanıdık bir turbo 2.0 litrelik dört silindirli motor tarafından sağlanıyor. Bu da modelin 0-100 km/s hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlamasını ve 270 km/s azami hıza ulaşmasını sağlıyor. Bu rakamlar Golf R Performance'tan taşınıyor ve yedi vitesli çift kavramalı şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sisteminin de aynı şekilde olduğunu varsayabiliriz.

Sadece 333 adet üretilecek ve Alman müşteriler modeli 2 Haziran'da sipariş edebilecek. Üretimin Eylül ayında başlaması ve teslimatların bir sonraki ay başlaması planlanıyor.