yukarı

Volvo’nun teknoloji üssü Tech Hub Polonya’da açılıyor

Volvo'nun yeni yazılım ve teknoloji geliştirme merkezi Tech Hub Polonya'da açılıyor. Yazılımcı gençlerin dikkatine!

05 Mart 2023 kaynak: Volvo Cars

Otomotiv markalarının büyük bir hızla teknoloji şirketlerine dönüşmekte olduğu malumunuz. Zira özellikle elektrik çağında dört üstündeki yetenek kadar teknolojik üstünlük de markaların hayatta kalma mücadelesini şekillendirecek.Duruma hayli erken uyandığını her fırsatta belli eden Volvo Cars da Polonya'nın en büyük ikinci şehri olan Krakow'da yepyeni bir teknoloji merkezi, bir “Tech Hub” açacağını duyurdu. 

Önemli bir yazılım geliştirme merkezi olması planlanan Tech Hub, Volvo’nun 2030 itibariyle sadece elektrikli otomobiller üretme ve teknolojide liderlik hedeflerine ulaşmasına büyük katkıda bulunacak.

Teknoloji merkezi “Tech Hub”; Volvo Cars’ın tam elektrikli otomobil üretiminde kullanılacak tamamlayıcı ve önemli özellikler geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Volvo Cars'ın Krakow'daki mühendisleri, kazaların sebeplerine dair temel güvenlik teknolojilerinden, sürüş yardımı algoritmalarına ve hatta otonom sürüş yazılımlarına kadar pek çok kilit alanda yazılımlar geliştirecekler. Küresel yetenek havuzunda yer alacak mühendislerin çalışmaları sayesinde  şirketin inovasyon hızının daha da artması hedefleniyor.

Mühendislik alanında ayrıca, yeni nesil bağlantılı özelliklerin geliştirilmesi ve bu çalışmaların veri analitiği yoluyla desteklenmesi gibi zorlu projeler de yer alıyor.

Volvo'nun yeni teknoloji üssü Polonya'da açılıyor. Yazılımcı dostların dikkatine!.. arabazzi.com

Yaklaşık 120 başarılı mühendise ev sahipliği yapacak Volvo Cars’ın yeni teknoloji merkezi Tech Hub’ın 2023 yılı sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanıyor.

Volvo Cars’ın Çin ve İsveç'teki temel mühendislik merkezlerinin yanı sıra dünya çapındaki diğer teknoloji merkezleriyle de bağlantılı olan Tech Hub’da istihdamın önümüzdeki on yıl içerisinde 500 ila 600 kişiye çıkarılması hedefleniyor.


Öncelik yazılımda


Volvo Cars’ın yakın zamanda tanıttığı tam elektrikli Volvo EX90 SUV’da görülebileceği üzere, otomotiv endüstrisi hızla değişiyor. Biz de yakın zamanda Volvo EX90 hakkında, alttaki detaylı videoyu hazırlamıştık, tıklayanlar memnun kaldı, tavsiye ederiz

.

Tamamen elektrikli olması hedeflenenen geleceğin Volvo modellerinin, online satış kanalları üzerinden yapılan satış adedinin her geçen gün artması bekleniyor.


Şirket bünyesinde geliştirilen yazılımlar ve onları çalıştıran son teknoloji bilgisayarlarla desteklenecek yeni otomobillerde yapılacak düzenli kablosuz yazılım güncellemeleri sayesinde teknolojik gelişim hız kesmeden devam edecek.

Bu durum, şirket içi yazılım geliştirmeyi; 2030 yılına kadar yeni teknolojilere liderlik etmek ve sadece tam elektrikli otomobiller üreten bir marka olmak gibi stratejik hedeflere ulaşmanın anahtarı haline getiriyor. Volvo Cars, dönüşümünü hızlandırmak için dünya çapında binlerce yetenekli mühendisi işe almaya başladı. Krakow’da yer alan Tech Hub da bu resmin bir parçası olacak. Polonya’da yaşamayı düşünecek genç arkadaşlara duyurulur! Orta yaşlıların da önünde bir engel yok gerçi. Ayrıntılar son paragrafta…

Volvo'nun yeni teknolojileri Polonya Tech Hub'da geliştirilecek

Volvo Cars CEO'su Jim Rowan, "Amaç ve teknoloji odaklı bir şirketiz. Yeni nesil Volvo otomobillerimiz bizlere ulaşımdan daha fazlasını sunacaklar. Onlar, yeni yazılımlarla kablosuz olarak güncellenmek üzere tasarlanmış, tekerlekler üzerinde hareket eden yeni bilgisayarlar olacaklar. Krakow teknoloji merkezimiz ve her geçen gün büyüyen şirket içi yazılım geliştirme yeteneklerimiz, gelecekte başarıya ulaşmamız için anahtar rol üstlenecek” dedi.

Volvo’nun halen İsveç’in Stockholm ve Lund şehirlerinde ve ayrıca Hindistan'da Bangalore'da Tech Hub'ları bulunuyor. Ayrıca Çin'in Şangay kentinde ve İsveç'in Göteborg kentinde de büyük mühendislik merkezleri bulunuyor.

Krakow'daki yeni Tech Hub ekibine katılmak isteyen mühendisler, Volvo Cars’ın iş sayfasından hemen başvurabilirler. Sayfada şu anda yazılım mühendisleri, sistem mimarları ve test uzmanları için aktif işe alımlar yapılıyor.