yukarı

Volvo S60 Türkiye'de: Fiyatlar ve diğer her şey

Türkiye'ye 2 yıl gecikmeli gelen Volvo S60, motor hacmi dezantajını tarz, güç ve 4x4 çekişiyle kapatıyor...

27 Şubat 2021 kaynak: Volvo

Geç olsun, güç olmasın demiş atalarımız... Yollara 2019 ilkbaharında çıkan yeni Volvo S60, tüm diğer malum gerekçeler bir yana, made in USA olmasının vergi yükü nedeniyle Türkiye'ye hayli gecikmeli geldi.

Volvo S60 2021'de Türkiye'de_arabazzi.com

Yok efendim, ABD ile aramız düzelmedi ama S60'lar Çin'de üretilmeye başlayınca hayat kolaylaştı. Peki Belçika'da üretilen V60 neden gelmiyor diye de sorulabilir tabii. Bizce daha çekici olması bir yana, kullanışlılık avantajını da unutmayalım. Sedan karoserli Volvo S60'a dönersek...

Yeni Volvo S60 pek yakında Türkiye'de_arabazzi.com


Yeni Volvo S60 tasarım detayları

Her şeyden önce zarif bir sedan Volvo S60. Ya da Alman üçlüye gözümüz fazlaca alıştığı için kendisinden daha fazla etkileniyoruz. Tasarımda herhangi bir sürpriz olmasa da S90 silüetinin nispeten kompakt boyuttaki S60'a daha çok yakıştığı söylenebilir.

"Gördüğüm bana yeter, araç oluşturmak, Volvo S60 sahibi olmak istiyorum!" diyenlerdenseniz, buraya tıklamanız yeterli...

Volvo S60: Sade ama zarif iskandinav_arabazzi.com

Volvo S60'ın burun tasarımı, ön ızgarayı aşırı büyütmeden de cazip olunabildiğinin kanıtı. Aslında son derece klasik ve sade hatlara sahip olmasına rağmen, klas görünmeyi başarması (tüm Volvo'lar gibi) iskandinav tasarım geleneğinin bir başarısı.

Thor çekici formunda S60 LED farları_arabazzi.com

Zaman içinde bolca marka ve modelde yansımaları görülen "Thor'un Çekici" şekilli LED farları da anmadan geçmeyelim. Stoplar da iyi hoş ama bu çizgilerin ön tarafla uyumundan ve Volvo'luğundan pek emin değiliz.


Volvo S60 kabin detayları

Dışarısı kalbinizi çalmadıysa kapıyı açtığınız anda yelkenleri suya indireceksiniz. Koltukların ana kucağı konforunda kendinizden geçmişken hâlâ imzayı basmadıysanız tam bir irade insanısınız demektir!

Volvo s/0 ve konfor ustası koltukları

Sade, köşeli ama akıcı hatlarını kalite hissini artıran alüminyum detaylarla zenginleştirmiş Volvo S60. Bu minimalist ve rafine mekânda şerh koyacağımız tek detay, fazlaca rol üstlenen dikey bilgi ve eğlence ekranı olur herhalde.

Az düğme ve kumanda bir ferahlık yaratsa da iki yanı beton duvar gişelere yaklaşırken dokunmatik ekranda klima ayarı yapmak istemiyoruz sevgili güvenlik üreticisi Volvo. İnsanlık hali:)

Volvo S60 minimalist ve rafine kokpiti

Ön ve arkada hacim anlamında çok başarılı olan Volvo S60, panoramik sunroof'un da etkisiyle bir ihtimal arkadaki uzun yolcuların başını zorlayabilir. 436 litrelik bagaj ise kağıt üstünde vasat görünmekle beraber, kullanışlı şekli ve geniş ağzıyla açığı kapatıyor.


Yeni Volvo S60: Motor ve sürüş karakteri

Dizelin üstünü çizen Volvo S60, Türkiye'ye sadece B5 kodlu ve 2.0 hacimli hafif hibrit benzinli motor ve AWD (dört tekerden çekiş) sistemiyle gelecek. 250 hp ve 350 Nm torkuyla hayli dinamik olan B5 motor, S60'a sadece 6,5 saniyelik bir 0-100 km hızlanma derecesi kazandırıyor.

Volvo S60 konfor ve sportiflik arasında

Sürüş karakteri açısından bugüne kadarki en sportif S60 olan yeni Volvo S60, "BMW 3 kadar sportif, Mercedes C kadar konforlu değil" kıskacından kurtulabilmiş değil. Ama belki de istediğiniz tam olarak bu ara formüldür. İlla sürüşçü olsun ama BMW olmasın derseniz, Alfa Giulia'ya bir bakış atmak isteyebilirsiniz.

"Bugüne kadarki en sportif S60"_arabazzi.com

Volvo S60'ın Türkiye'ye gelecek Inscription donanım paketinden bazı başlıklar ise şu şekilde...

S60 Inscription B5 Mild Hybrid AWD:

Panoramik açılır cam tavan

Anahtarsız giriş ve kullanım

Temazsız açılır bagaj kapağı

Gerçek deri döşemeler

Elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu

Elektrikli yolcu koltuğu

18” alaşım jantlar

LED farlar

Geri görüş kamerası

Kristal vites topuzu

Çarpışma Önleme Destek Sistemleri

Şerit Koruma Asistanı

"Inscription" donanımlı Volvo S60'ın Türkiye açılış fiyatı 783.000 TL. "Okudum ve tanıdıkça sevdim" diyenler için Volvo S60 araç oluşturma sayfası hizmete hazır!

Volvo S60 Türkiye fiyatı 783.000 TL'den başlayacak... arabazzi.com

Meşhur İsveç sedanı S60 hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar.

Ama V60 daha güzel:)