yukarı

Vespa 75: İki tekerli moda ikonu 75 yaşında!

Motosiklet dünyasının kendisi küçük ama etkisi büyük ikonu Vespa, 75. yılını sadece 2021'de satılacak özel seriyle kutluyor

16 Nisan 2021 kaynak: Vespa

Her Vespa görüşümüzde içimizdeki çocuğun tepinmeye başlamasının tek sebebi İtalyan cazibesi zannederdik ama fazlası varmış... İlk patent formunu bundan tam 75 yıl önce, 23 Nisan 1946'da doldurmuş Vespa!

Kendine has stiliyle her dönemin fenomeni olmayı başaran Vespa, 75. Yıl özel serisiyle içinizdeki çocuğu da kutlamalara davet ediyor. 75 adet muma üfleyecek iki Vespa modeliyse Vespa Primavera ve Vespa GTS olacak.

Vespa 75. yıl özel serisi

“Giallo 75. Yıl” adlı özel bir metalik sarıyla hazırlanan yeni seri, Vespa’nın hem mirasını hem de yenilikçi ruhunu yansıtıyor. Versiyonların özellikleri arasında bulunan özel nubuk deriden sele ve çanta, elmas kesim gri jantlar ve krom detaylar, Vespa’nın geçmişten bugüne uzanan estetik çizgisini vurguluyor.

Özel versiyonlarda yer alan 4,3 inç TFT renkli ekran, dijital gösterge paneli ve Vespa MIA akıllı telefon bağlantı sistemi de günümüz kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Vespa 75. yıl versiyonlarıyla birlikte; el dikimi ipek fular, Vespa plaketi, kullanıcı kitabı ve koleksiyon kartpostallarını içeren özel bir kit de hediye ediliyor.

Vespa kaç para?

75. yıla özel aksesuarlar ve özel hediyeler!

75. yıl özel versiyonlar; Vespa Primavera 50 ve 150 cc ile Vespa GTS 300 cc seçeneklerinde hayat bulurken, “Giallo 75. Yıl” adlı özel bir metalik sarıyla sunuluyor. Bu renk, Vespa’nın motosiklet dünyasına ilk adım attığı 1940’lı yıllarda moda olan tonların çağdaş bir yorumu olarak seride yerini alıyor. Motosikletlerde ilk etapta; yan paneller ve ön çamurluklardaki “75” tasarımıyla, ön bölümdeki geleneksel “kravat” formunun aynı tonda bir sarı ile ayrıca vurgulanması dikkat çekiyor.

Fitilli duman grisi özel bir nubuk deri sele, elmas kesim gri renkli jantlar ve ön iç gövdedeki “75. Yıl” plakası, motosikletlerin ayrıcalıklarını tamamlıyor. Nubuk sele ile aynı renkteki nubuk deriden üretilen yumuşak kadifemsi yuvarlak çanta ise, şık krom bagaj rafına klipsle pratik bir şekilde sabitleniyor ve su geçirmeyen bir kılıfla birlikte sunuluyor. Çanta aynı zamanda omuz askısıyla taşıma kolaylığı da sunuyor.

Gösterge paneli çevresi, susturucu koruması, dikiz aynaları ve sadece GTS versiyonunda sunulan katlanan yolcu ayak dayamalarında yer alan krom uygulamalar ise Vespa’nın ışıltısına katkı sağlıyor.

Vespa 75. yıl koleksiyonu satışa sunuldu

Vespa 75. yıl versiyonları, teknoloji açısından da Vespa ürün ailesinin zirvesini temsil ediyor. Ayrıca 75. yıl özel versiyonlardan birisini tercih edecek olan Vespa tutkunları, beraberinde el dikimi zarif bir İtalyan jakarlı ipek fular, eskitme bir çelik Vespa plaketi, kişisel kullanıcı kitabı ve Vespa tarihini özetleyen sekiz koleksiyon kartpostalı içeren özel bir pakete de sahip oluyorlar.


75 yıllık renkli serüven devam ediyor!

75 yıl boyunca, yenilikçi yaklaşımıyla dünyanın her yerinde birer arzu nesnesine dönüşen Vespa scooter'lar "fenomen" ifadesinin tam karşılığı bir bakıma.

Sosyal akımlar, müzik ve gençlik kültürü gibi birçok konuda yeni trendlere öncülük eden Vespa, aynı zamanda “İtalyan Tasarımı” kavramının akıllarda yer etmesine sağladığı katkıyla da önem taşıyor.
 

Bu özel ve güzel Vespa serisinin, sadece 2021 sonuna kadar satışta kalacağını hatırlatmak isteriz.