yukarı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye takım ruhunu güçlendiriyor

Toyota Otomotiv Sanayi, her yıl düzenlediği geleneksel "Ekiden" yarışlarıyla çalışanlarının takım ruhunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

18 Temmuz 2023 kaynak: Toyota

19'uncusu gerçekleştirilen Ekiden yarışları sağlıklı bir yaşam için sporun önemini vurgularken çalışanların birlikte kaliteli zaman geçirmesine olanak tanıdı. 2003 yılından bu yana düzenlenen yarışlara, bu yıl 10 kişiden oluşan 80 takımdan toplam 800 koşucu katıldı. Eğlence, rekabet ve dayanışmanın bir arada yaşandığı bu etkinlikte kazanan takım ise ‘’Efsane A Takımı’’ oldu.

İsmini 1917’de Japonya’da doğan bir bayrak yarışından alan Ekiden yarışları, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Sakarya Üretim Tesisleri'nde yer alan 950 metrelik koşu pistinde gerçekleştirildi. 19 yıldır gerçekleştirilen yarış, yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla bu yıl da büyük ilgi gördü. Tüm çalışanlar birlikte eğlenirken aynı zamanda takım ruhunu geliştirme ve aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirme fırsatı yakaladı. Her bir koşucu kendi sınırlarını zorladı ve centilmence bir yarış ortaya koydu. Efsane A Takımı Takımı adını zirveye yazdırırken, Yazaki Efsane Takımı ikinci, Fast and From Düzce ve Efsane Boyacılar Takımı üçüncü oldu.