yukarı

Toyota GR Yaris: Ufaklık deme bana!

Dünyanın en güçlü 3 silindirli motoru Toyota GR Yaris'te olacak desek, inanır mısınız?

01 Şubat 2020 kaynak: Toyota

Bu aralar arabazzi'yi çekik gözlü otomobiller bastı ama biz ne yapalım!.. Tokyo fuarında coştukça coştu Japonlar. 

 

Bu ateşli atom karınca, 2020 model Toyota GR Yaris. 1.6 lt.lik dünyanın en güçlü 3 silindirinden 268 hp ve 360 Nm devşiren, 0-100’ü 5,5 saniyede sindiren mini bir reaktör GR Yaris. Tommy Makinen Racing ekibinin de katkılarını da unutmayalım.

 

Toyota GR Yaris

 

Ama hemen havaya girmeyin, sadece 18 cc ile bir üst vergi dilimine girecek 1.618 cc hacimli turbo motorlu GR Yaris! Zaten "sınırlı sayıda üretim" vurgusuyla ucuz bir araba olmaya da niyeti yok. Olsun, mesafeler engel mi aşka!

 

 

Ralli parkurlarından gelen tecrübeyle 4WD, Torsen sınırlı kaydırmalı çift diferansiyel, 18 inç jantlar ve Normal - Sport - Track sürüş modları... Evvet, pisleşiyoruz!..

 

Toyota GR Yarşis arka açı

 

Plastik-karbon alaşımı tavan ve kanatları, alüminyum gövdesi, ön-arka tekerler arasında değişken tork dağılımı ve Avrupa'da 35.000 Avro civarı olması ihtimaliyle Türkiye'ye gelmesi beklenmeyen bir kalp sızısı olacak gibi Toyota GR Yaris...

 

Toyota GR Yaris iç mekan

 

Ama belli mi olur?.. Adrenalin sevdalısı dostlarımız Toyota Türkiye üzerinde tatlı bir kamuoyu baskısı oluşturur, bizim de çerçevesiz camlı bir Yaris’imiz olur...