yukarı
mokka
mokka

Toyota Corolla 2022: En çok satılana ufak bir dokunuş

Satış kralı Corolla 2022 için güncellendi. Kur oynaklığı devam etse de yeni Toyota Corolla fiyat listesi 350.550 TL'den başlıyor..

kaynak: Toyota

Dünya çapında 50 milyondan daha fazla satan ve erişilmesi zor bir rekoru elinde bulunduran Corolla modelini sürekli olarak geliştiren Toyota, yenilenen Corolla Sedan modelini Türkiye’de satışa sunmaya başladı.

Yeni Toyota Corolla fiyat listesi 350.550 TL'den başlıyor. Bu fiyat manuel şanzımanlı 1.5 Vision Corolla için geçerli. Hibrit motorlu Corolla Hybrid Dream e-CVT ise 459.250 TL'den başlıyor.

2022 model Corolla Sedan, yenilenen tasarım detayları ve yeni teknolojileriyle birlikte kullanıcılarla buluşuyor. Corolla yeni model yılında da Vision, Dream, Flame, Flame X-Pack ve Passion X-Pack versiyonlarıyla Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.Corolla’nın yeni model yılında X-Pack versiyonları için yeni tasarıma sahip 17 inç alüminyum jant seçenekleri bulunuyor. Yeni jantlar, Corolla Sedan’ın tasarımını daha da şık hale getiriyor. Corolla Sedan’ın Flame ve Flame X-Pack paketlerinde ise ambiyans aydınlatma özelliği ile kabinde daha zarif bir atmosfer elde ediliyor.Flame, Flame X-Pack ve Passion X-Pack versiyonlarında Akıllı Giriş ve Çalıştırma özelliğine ek güvenlik geliştirmeleri gelirken, tüm versiyonlarda kullanışlılığı artıracak şekilde yeni nesil USB-C tipi girişlere yer veriliyor.

Corolla Sedan’ın yeni renk seçenekleri arasında Galaksi Beyazı ve Parlak Gümüş Gri renkleri de tercih edilebilecek. Corolla Sedan yeni model yılıyla birlikte segmentindeki iddialı konumunu daha da güçlendirecek.