yukarı

TOGG'un Avrupa çıkarması: TOGG Europe GmbH

TOGG, Almanya'nın dijital inovasyon ekosistemi de:hub’da, mobilite odaklı bir Kullanıcı Araştırmaları Merkezi kuruyor

09 Mayıs 2021 kaynak: TOGG

"Yeni lige yolculuk" sloganıyla yola çıkan TOGG, bu sefer kelimenin tam anlamıyla yeni bir lige açılıyor: Almanya İnovasyon Ligi!

Tamam, ligin ismini biz uydurduk ama TOGG'un otomotivin yeni çağında söz sahibi olma niyeti ciddi. Almanya’nın en önemli inovasyon merkezlerinden Stuttgart’taki de:hub’da "Kullanıcı Araştırmaları Merkezi" kurmak için başvuru yapan TOGG, küresel kullanıcıların beklentilerine uygun mobilite çözümleri geliştirecek.
TOGG'un Avrupa’ya ilk adımı de:hub
TOGG, Almanya’nın 12 inovasyon merkezinden biri olan Stuttgart’taki de:hub’da, tamamına sahip olacağı TOGG Europe GmbH adlı şirketin kuruluşu için başvurusunu yaptı.

TOGG’un Avrupa’ya açılan ilk kapısı olacak TOGG Europe GmbH’ın en temel faaliyetlerinden biri de kullanıcı araştırmaları olacak.

Almanya Ekonomi ve Enerji Federal Bakanlığı'nın insiyatifinde faaliyet gösteren bir dijital ekosistem olan de:hub, kısaca "akıllı gelecek" sistemlerinin tohumlarının atıldığı bir çekim merkezi konumunda.

Şirket faaliyete başladığında, TOGG'un kullanıcı odaklı yaklaşımla oluşturup tüm dünyada tescil ettirdiği use-case mobility™ çözümlerini dünyanın en rekabetçi otomotiv ekosistemlerinden birinde geliştirme fırsatı bulacak.

Stuttgart’taki merkez TOGG’un dünyada ticari marka olarak tescillediği kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli mobilite kavramlarını temsil eden use-case mobility™ kavramının uygulama alanlarından biri olacak.

Yeni trendlerin ortaya çıkardığı ihtiyaç ve beklentilere uygun mobilite çözümleri geliştirilecek olan merkezde bu alandaki ortaklıkların ve yeni iş modellerinin geliştirilmesi yönünde de faaliyetlerde bulunulacak.

TOGG Europe, aynı zamanda nesnelerin interneti, büyük veri, dijital işgücü ve yapay zekâ konularındaki çalışmalar için de önemli bir üs olma hedefine sahip. Şirketin merkezi için seçilen Stuttgart bölgesi, yenilikçi ruhu ile Almanya'nın en önemli iş ve ekonomi merkezi konumunda.

TOGG Almanya'da şirket kurdu

Almanya’nın 12 inovasyon merkezinden biri olan Stuttgart’taki de:hub, akıllı ürünler, mobilite ve endüstri 4.0'ı çevreleyen yenilikçi çözümler oluşturan Stuttgart’ın dijital ekosistemine dahil olma imkânı sağlıyor. “Geleceğin endüstrileri” konusuna odaklanan Stuttgart’taki inovasyon merkezinde uluslararası, ulusal ve bölgesel 40’ın üzerinde şirket ve start-up faaliyet gösteriyor.

Almanya’daki 12 inovasyon merkezinin çatısı olan de:hub ekosistemine, kurulduğu 2017 yılından bu yana 2500’ü aşkın start-up, 2000’i aşkın küçük ve orta ölçekli işletme, 100’ü aşkın araştırma enstitüsü ve 350’yi aşkın uluslararası şirket dahil oldu.

Küresel ölçekte bir akıllı teknolojiler markası olma hedefiyle yoluna devam eden TOGG, üretime başlayacağı 2022 yılı itibarıyla Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olacak. TOGG, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretmeyi planlıyor.