yukarı

Togg T10X ön siparişe açıldı. Elleri görelim!

Togg T10X için ön sipariş süreci başladı. 27 Mart’a kadar Trumore e-Cüzdan’a 60 bin TL yatıranlar çekilişe katılmaya hak kazanacak

19 Mart 2023 kaynak: Togg

Yıllardır dillerden düşmeyen Türkiye’nin iddialı elektrikli otomobil projesi Togg işte nihayet gerçek oldu ve ilk teslimatlar için gün saymaya başladık bile. 2023 boyunca kullanıcılarla buluşacak 12 bin adet Togg T10X için ön sipariş sahiplerini belirleyecek çekiliş süreci başladı.27 Mart’a kadar devam edecek ön sipariş sürecinde, tekil kullanıcıların öncelikle Trumore uygulamasından veya Togg web sitesi üzerinden bir Tru.ID oluşturması gerekiyor. Havale ya da kredi kartı ile Trumore e-Cüzdan’a 60 bin TL’yi aktardıktan sonra, ön sipariş vermek istedikleri T10X’i konfigüre edenler, ön ödemeyi yaparak çekilişe katılmaya hak kazanacaklar.

Togg T10X ön sipariş süreci nasıl işliyor?.. arabazzi.com

28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekilişle de sipariş sahipleri belirlenecek. Pek çok yönden yepyeni bir otomotiv ekosistemine de öncülük edecek Togg için heyecan yüksek, ilgi ve talep yoğun malum.


Akıllı cihazlarınızı dilediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz

Hayır efendim, cep telefonlarınızdan bahsetmiyoruz, kafalar karışmasın. Togg baştan beri kendini “Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı” lanse ediyor. Eş dost muhabbetinde ondan “araba”, “otomobil” ya da “SUV” diye bahsederken aklınızda olsun, boş yere dışlanmayın.

Togg almak için ön sipariş nasıl verilir?


Şaka bir yana, potansiyel Togg müşterileri Türkiye’de ilk defa uçtan uca dijital satış sürecini deneyimleme fırsatı bulacaklar. Togg.com.tr veya Trumore uygulamasından “Akıllı Cihaz Konfigüratörü”ne girenler, cihazın donanım özelliklerini, teknik verilerini ve model fiyatlarını inceleyebilecekler. Akıllı cihazın (anladınız siz) versiyon fiyatlarını ve özellikleri inceleyen kullanıcılar, diledikleri T10X versiyonunu seçip yapılandırmaya başlayacak. Kullanıcılar, seçtikleri versiyonun tasarımını, ‘Türkiye’nin Renkleri’yle 360 derece inceleyip dış renk seçeneğine karar verebilecekler.

Togg T10X ön sipariş sürecinin detayları_arabazzi.com

Akıllı cihazın bulunduğu ortamı değiştirerek, beğendikleri dış rengin Togg T10X üzerinde güneşli bir havada nasıl göründüğünü de deneyimlemek bile mümkün. Dış rengi belirleyen kullanıcılar, bir sonraki adımda T10X’in jant seçenekleri arasından seçim yapıp, iç tasarımı keşfetmeye geçecek. Kullanıcılar, T10X’in geniş hacimli iç tasarımını yakınlaştırarak veya daha geniş bir açıdan görebilecek. Sonrasında da diledikleri opsiyonel donanımları ekleyip, lansmana özel avantajlı donanım paketlerinin detaylarını görüntüleyebilecekler.
Dijital çekiliş 28 Mart’ta noter huzurunda


Konfigürasyonu tamamlayanlar özet sayfasında detayları inceleyip son kontrollerini yapacak. Ön sipariş sözleşmesini inceleyip onaylayanlar ise ödeme aşamasına geçecek.

Togg T10X nasıl sipariş verilir, neler yapmak gerek?

Çekilişe katılma hakkı için iki yöntem var. Kullanıcının önceden kurulu bir Togg e-Cüzdan’ı varsa ve 60 bin TL bakiye yüklemişse, ön ödemeyi tamamlayarak çekilişe katılma hakkı kazanacak. Bir diğer yöntem Trumore üzerinden Togg e-Cüzdan’ını yaratıp 60 bin TL bakiyesini yükledikten sonra ön ödemeyi tamamlamak.Togg T10X’in sipariş dönemi kapandıktan sonra, dijital çekiliş 28 Mart tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilecek. Çekilişe katılacak kullanıcıların ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı liste çekiliş öncesinde Togg tarafından yayınlanacak.

Togg ön sipariş koşulları ve 2023 fiyatları_arabazzi.com

Çekiliş sonlandığında kazanan kullanıcılar da aynı yöntemle duyurulacak. Sipariş hakkı kazanan kullanıcılar T10X akıllı cihazlarının teslimat tarihi geldiğinde, ön ödeme tutarı düşülmüş bir şekilde kalan ödemelerini yapacak.

Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri ise önce kullanıcıların Trumore e-Cüzdan’larına, ardından da bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde otomatik olarak hesaplarına ve kredi kartlarına geri yatırılacak.Togg ön siparişe açıldı_arabazzi.com

Kafaların karışmış olma ihtimaline karşı, gelin ön sipariş sürecini madde madde özetleyelim:


1 - 2023 yılı içinde T10X sahibi olmak için çekilişe katılmak isteyenler, Togg.com.tr veya App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasından “Akıllı Cihaz Konfigüratörü”ne girip, cihazın donanım özelliklerini, teknik verilerini ve model fiyatlarını inceleyebilecek, diledikleri T10X versiyonunu seçip istedikleri gibi yapılandırabilecek.


2 - Kullanıcılar, seçtikleri versiyonun tasarımını, ‘Türkiye’nin Renkleri’yle 360 derece döndürerek inceleyip, dış renk seçeneğine karar verebilecek. Dilerlerse akıllı cihazın bulunduğu ortamı değiştirerek beğendikleri dış rengin T10X üzerinde güneşli bir havada nasıl göründüğünü de görebilecek.


3- Dış rengi belirleyen kullanıcılar, bir sonraki adımda T10X’in jant seçenekleri arasından seçim yapıp, iç tasarımı keşfetmeye geçecek.


4 - Kullanıcılar, T10X’in geniş hacimli iç tasarımını yakınlaştırarak veya daha geniş bir açıdan görebilecek. Sonrasında da diledikleri opsiyonel donanımları ekleyip, lansmana özel avantajlı donanım paketlerinin detaylarını görüntüleyebilecek.


Togg almak için neler yapmak gerek?.. arabazzi.com

5 - Konfigürasyonu tamamlayanlar özet sayfasında detayları inceleyip son kontrollerini yapacak.


6 - Ön sipariş sözleşmesini inceleyip onaylayanlar ise ödeme aşamasına geçecek.


7 - Eğer kullanıcının daha önceden kurulu bir Trumore e-Cüzdanı varsa ve 60.000 bin TL bakiye yüklemişse ön ödemeyi tamamlayarak çekilişe katılma hakkı kazanacak ya da Trumore üzerinden Trumore e-Cüzdanını yaratıp 60.000 bin TL bakiyesini yükledikten sonra ön ödemeyi tamamlayarak, çekilişe katılma hakkı elde edecek.


8 - Ön sipariş dönemi kapandıktan sonra, dijital çekiliş 28 Mart tarihinde noter huzurunda çekilecek. Çekilişe katılacak kullanıcıların sıralı listesi çekiliş öncesinde Togg tarafından yayınlanacak. Çekiliş sonlandığında kazanan kullanıcılar akıllı cihazlarının teslimat tarihi geldiğinde, ön ödeme tutarı düşülmüş bir şekilde kalan ödemelerini yapacak.

9 - Ön sipariş dönemi sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle, sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle birlikte belirlenecek. Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat dönemi ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak.

10 - Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri ise kullanıcıların Trumore e-Cüzdanlarına ardından bankalarına bağlı olarak, en geç 14 gün içinde otomatik olarak hesaplarına geri yatırılacak.Şimdiden ilk şanslı talihliler ve Türkiye için hayırlı olsun, Togg’un yolu açık olsun!