yukarı

Subaru WRX S4 STI Sport: 500 şanslı kişi için

Sadece 500 adetle sınırlı olan özel model, 271 HP ve 375 Nm güç üreten standart 2.4 litrelik turbo motora sahip.

13 Ocak 2024 kaynak: Subaru

Bazıları yeni nesil Subaru WRX'i severken bazıları da ondan ve crossover'dan esinlenen ilginç tasarımından nefret ediyor ancak otomobil üreticisi bu durumun Japon pazarı için sınırlı sayıda üretilecek yeni bir modeli duyurmasını engellemesine izin vermedi. WRX S4 STI Sport olarak adlandırılan yeni model sadece 500 adetle sınırlı olacak ve 12-28 Ocak tarihleri arasında piyango sistemiyle satışa sunulacak.

Yıllar boyunca sonsuz sayıda özel üretim Impreza, WRX ve WRX STI modeli piyasaya sürüldü ve diğerleri gibi WRX S4 STI Sport da bir avuç yeni parçadan yararlanıyor ancak temel aldığı normal versiyondan önemli ölçüde farklı değil. Ne bu gerçeğin ne de 43,000 dolarlık fiyatın otomobilin cazibesini sınırlayacağından şüpheliyiz.

Belki de en önemli geliştirme, Süper Siyah kaplamalı ve Michelin Pilot Sport 5 lastiklerle kaplı 19 inçlik BBS dövme jantların takılması olmuş. Bu şık yeni jantları revize edilmiş siyah bir ön ızgara, karartılmış rozetler ve bagaj kapağında siyah bir dudak spoyleri tamamlıyor. Subaru ayrıca kanat aynalarını ve tavan antenini Kristal Siyah Silika rengine boyadı.

Performans cephesinde yeni jant ve lastiklere kaputun altında bir kule çubuğu ve arkada bir sertleştirme çubuğu eşlik ediyor.
 

500 örneğin her biri ayrıca özelleştirilmiş bir iç mekana sahip. Yapılan önemli değişiklikler arasında gümüş dikişli hakiki deri kaplı direksiyon simidi, gümüş dikişli vites körüğü ve önde ultra süet malzemeyle kaplanmış ve aynı kontrast dikişlere sahip yeni Recaro koltuklar yer alıyor. Aynı süet malzeme gösterge paneli, kolçaklar ve orta konsolun bir kısmı boyunca uzanıyor.
 

Güç, sürekli değişken şanzımanla birleştirilmiş standart 2,4 litrelik yatay zıt turbo dört silindirden geliyor. Bu motor 271 HP güç ve 375 Nm tork üretiyor.