yukarı

Subaru Forester 2022: Şehir komandosu makyajlandı

2018 doğumlu avcı toplayıcı, sürekli simetrik dört çekerli, şehir komandosu Subaru Forester, 2022 için hafifçe makyaj tazeledi

28 Ocak 2022 kaynak: Subaru

Subaru Forester için güzelliğin ön planda olmadığı malumunuz. Daha ziyade kendine has estetiğiyle koyu taraftarlarını memnun eden Subaru'nun çok da kapsamlı bir makyaj yapmaması kimse şaşırtmadı.

Ön yüzde farlar, ön ızgara ve sis lambalarının üç çizgi yeni Forester'ı eskisinden ayırıyor. Arkada ise, nasıl desek... herhangi bir yenilik yok.

Subaru Forester 2022 makyajı_arabazzi.com

Tasarımda küçük ve kendi küçük adımlara rağmen, artan sensörleri, genişleyen görüş açıları ve daha ileri teknolojisiyle, yolu daha iyi algılayan EyeSight güvenlikte önemli adımlar atmış.Buna eskisinden daha etkili yüz tanımalı yorgunluk algılama sistemi ve kendi kendine acil durum manevrası yapabilme kabiliyetini de ekleyebiliriz. Sistemin koltuktaki sürücüye göre koltuk, yan ayna ve klima tercihlerini de ayarlayabildiğini de belirtelim.

Subaru Forester 2022 EyeSight özelliklerini geliştirmiş_arabazzi

Ama 48 Volt destekli hafif hibrit motorda herhangi bir değişiklik ya da tam hibrite dönüşme söz konusu değil. Yani Türkiye vergi sisteminde doğuştan kaybeden 2.0 boxer motor ile devam.

Tek değişiklik daha seri tepki verdiği söylenen ve özellikle "Sport" modda agresifleşen CVT otomatik şanzımanda yapılmış. 35 km/s'ten daha düşük hızlarda çekiş sorunları yaşanırsa, çekiş kontrol sistemi X-Mode otomatik olarak devreye giriyor.

Subaru Forester X-Mode

150 hp'lik benzinli motoru destekleyen 17 hp'lik elektrik motoru ile Subaru Forester 2022, 40 km/s hıza kadar ve 1.6 km bir mesafede sadece elektrik enerjisi (ve 0 emisyon) ile yol alma potansiyeline sahip. Forester'ın resmi karma yakıt tüketimi verisi ise 100 km'de 8,1 litre.

Subaru Forester e-Boxer 2022_arabazzi.com

Hafif hibrit teknolojisine rağmen 185 gr'lık CO2 emisyonuyla Avrupa'da da ek vergiye maruz kalacak Subaru Forester. Avrupa'nın öncelikli pazarı olmaması bir yana, birazcık verginin meraklılarını durduramayacağını düşünüyor olsa gerek Forester.

Yeni Subaru Forester: 2022 makyaj detayları_arabazzi.com

Belki de "Zaten üç vakte kadar %100 elektrikleniyoruz, ara çözümlerle oyalamayın beni" diyordur...