yukarı

Subaru BRZ 2021: Onlara spor, bize hayal...

Safkan sürüş keyfi için gücün ön koşul olmadığının kanıtı Subaru BRZ, Avrupa dışında yaşanacak 2. hayatına hazır

kaynak: Subaru

Diyeceksiniz ki Subaru BRZ ile hayal kurmanın ne alakası var?.. Daha düşük ağırlık merkeziyle viraj keyfi mi? Hayır... Toyota GT86 kardeşliğinde çatırdama mı var? Hayır... Atmosferik Boxer motor deneyimimi mi? Hayır ama yaklaştınız...

Subaru BRZ Toyota GR86'nın teknik ikizi_arabazzi.com

Aslında çok basit: Yeni Subaru BRZ'nin motor hacmi 2.0 litreden 2.4 litreye çıktı efendim. Evet, konu vergiler, vergilerimiz... Yani safkan sürüşverlerin hayallerinin yeni fiyat listesini yenmesi için Rambo tadında beyin kaslarına sahip olması gerekecek.

Ama neyse ki kendimizi yormamıza hiç gerek yok! Zira ikinci nesil Subaru BRZ Türkiye'ye gelmeyecek. Acınızı biraz hafifletecekse, Avrupa'nın da yeni BRZ'den mahrum olacağını belirtelim.

Subaru BRZ 2022 Avrupa'yı görmeyecek gibi_arabazzi.com

İlki 2012'de yollara çıkan Subaru BRZ, yüksek motor gücünün safkan sürüş keyfi için ön koşul olmadığını kanıtlamıştı. Sonuçta motorlarını turboyla kanatlandırmayı bilmeyen bir marka değil Subaru...

Yeni Subaru BRZ safkan sürüş keyfini daha da cilalamış_arabazzi.com

Yeni nesil BRZ de aynı geleneği korurken, hacim artışıyla birlikte, güç ve tork değerlerini de iyileştirmiş. Amerikalıların keyfini süreceği 230 hp ve 250 Nm tork, nesilden nesile 29 hp ve 45 Nm'lik bir artışa denk geliyor. 6 ileri manuel ya da otomatik şanzıman ile eşleşen yeni motor gücünü arka tekerlere iletecek.

Subaru BRZ"nin ikinci nesli de oranlarını değiştirmemiş_arabazzi.com

İlk nesille aynı platformu kullanan yeni BRZ büyüyen motor ve artan güvenlik ekipmanlarının da etkisiyle yaklaşık 50 kg ağırlamış. Burulma direnci %60 iyileşen altyapısı ve 18 inçlik (standart 17) yeni jantlarıyla kıvraklığını artıran BRZ, gövde oranlarını pek değiştirmeden, görüntüyü keskinleştiren revizyonlar yapmış.

Yeni Subaru BRZ hakkında hemen hemen her şey_arabazzi.com

Hafifçe uzayan ve yere yaklaşan gövde de bu 2+2 kişilik coupé'nin cazibesini artırmış. Farları, altıgen ön ızgarası ve iki yandaki yeni dikey hava girişleriyle daha güçlü ve kararlı görünüyor Subaru BRZ.

Yeni Subaru BRZ'nin LED stoplarında Aston Martin kanat çırpıyor_arabazzi.com

Özellikle farlardaki Porsche 718 çağrışımını, mevcut modeldeki zayıf ifadeyi toparlaması bakımından sempatiyle karşılıyoruz. Tıpkı yerle teması güçlendiren yan spoylerler ve arkadaki ördek kuyruğu gibi.

Aston Martin esintili yeni LED stoplar, iki yandaki geniş egzoz çıkışlarını birleştiren sis ve geri vites far şeridi de keyifli bir kapanış yapıyor.

Yeni Subaru BRZ 6 ileri manuel ve otomatik şanziman seçeneklerine sahip olacak_arabazzi.com

Kokpitiyle de zamanı yakalayan Subaru BRZ, 7" dijital gösterge paneli ve 8" bilgi-eğlence ekranında Apple ve Android bağlantılarını destekliyor. Tabii ki Subaru'nun "aşmış" durumda olduğu güvenlik teknolojileri kadroda olacak.Bizi muhtemelen pek ilgilendirmeyecek olsa da Avrupalı sürücülerin Subaru BRZ'nin teknik ikizi Toyota GT86, daha doğrusu yeni adıyla Toyota GR86 için umutlu olduğunu belirtelim.

Subaru BRZ 2022_arabazzi.com