yukarı

Stellantis’ten sürdürülebilir mobiliteye yeni yatırım

Stellantis, inovasyonu desteklemek için 10 girişime ve 1 mobil girişim fonuna yatırım yapıyor.

01 Temmuz 2023 kaynak: Stellantis

Stellantis’in tüm müşteriler için daha sürdürülebilir mobilite ve daha iyi araç içi deneyime geçişine öncülük eden Dare Forward 2030 stratejini desteklemek için kurulan Stellantis Ventures, yaptığı stratejik yatırımlarla en ileri teknolojilerin kısa sürede benimsenmesini hızlandırıyor. Bu yatırımlar, Dare Forward 2030 stratejisini destekliyor ve “Özen, Teknoloji ve Değer” olmak üzere üç temel sütuna dayanıyor. Stellantis Ventures tabanlı üç proje ise 2023’te başlatılıyor. Tüm projeler, mobilite ve müşteri deneyimini iyileştirmek için inovasyona odaklanıyor.

Stellantis N.V.’nin kurumsal girişim fonu Stellantis Ventures, şirketin ileriye dönük “Özen, Teknoloji ve Değer” olmak üzere üç temel sütuna dayanan Dare Forward 2030 stratejik planını desteklemek ve güçlendirmek için kuruldu. Şimdiye kadar 10 start-up şirketi ve 1 mobilite girişim fonu, ilk önemli yatırımlar olarak kabul edildi. Stellantis Ventures tarafından desteklenen projelerden 3’ü ise bu yıl başlıyor. Bununla birlikte fon, yenilikçi, müşteri odaklı sürdürülebilir mobilite teknolojilerinin dağıtımını hızlandırmayı hedeflerken, Stellantis’in daha sürdürülebilir mobilite ve daha iyi araç içi deneyimi geçişine öncülük eden Dare Forward 2030 stratejisini destekliyor.

Stellantis’i bir teknolojisi şirketine dönüştürmenin, müşteri odaklı ve heyecanla çalışan bir start-up zihniyetine sahip olmayı gerektirdiğini belirten Stellantis Baş Teknoloji Sorumlusu Ned Curic, “Stellantis Ventures’ın gücünü, müşterilerimiz ve toplum için kabin içi deneyimine dönüştürebileceğine ve mobilite sektörünü iyileştirebileceğine inandığımız en ileri teknolojiyi geliştiren şirketlerle bağ kurmak için kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yatırımlar, Dare Forward 2030 stratejisini destekliyor ve “Özen, Teknoloji ve Değer” olmak üzere üç temel sütuna dayanıyor.