yukarı

SsangYong yeni Torres EVX'i tanıttı

Güney Koreli marka, 2023 Seoul Mobility Show'da toplam 16 konsept ve üretim aracını sergileyecek.

16 Mart 2023 kaynak: Ssangyong

Yakında KG Mobility adını alacak olan Koreli otomobil üreticisi SsangYong Motor, 30 Mart'ta 2023 Seul Mobilite Fuarı'nda çok sayıda konsept ve üretim aracıyla birlikte görücüye çıkacak olan yeni Torres EVX'in ilk fotoğraflarını yayınladı.

SUV daha önce U100 projesi olarak biliniyordu. Torres EVX üretim adı, EV (elektrikli araç) ve X (eXtreme) harflerinin birleşiminden oluşuyor ve maceracı karakterini ortaya koyuyor. Model, EV'lere özgü "Powered by Toughness" tasarım dilinin bir evrimini temsil eden yeniden tasarlanmış yüzü sayesinde geleneksel motor ile çalışan muadilinden farklı görünüyor.İnce bir LED DRL şeridi, normal Torres'in Jeep tarzı ızgarasının yerini altı ışıklı nokta ile değiştiriyor; bu özellik muhtemelen gelecekte otomobil üreticisinin sıfır emisyonlu araçlarını farklılaştırmak için yaygın olarak kullanılacak. Tampon da EVX'e özgü olup, gerçek farlar yan girişlere alçak bir şekilde monte edilmiş ve daha gizli bir kızak plakasına sahip.Profil, yeni alaşım jantlar haricinde geleneksel motor ile çalışan Torres ile aynı. SsangYong bize arka tarafı göstermedi ancak tam genişlikte bir LED şeridi ve bagaj kapağındaki stepne kapağını andıran imza niteliğindeki çıkıntıyı gösterdi. İç mekan da yeni bir çift ekranlı dijital kokpit ve gösterge panelindeki ahşap tarzı eklentilerle elden geçirildi. Direksiyon simidi aynen korunmuş, ancak klima kontrolleri için dokunmaya duyarlı alan kaldırılmış. Marka yeni gösterge panelinin "genel görünürlüğü iyileştirdiğini" iddia ediyor ve yeni UX'i daha ergonomik olarak tanımlıyor.Dış tasarımda SsangYong markasının olmaması beklenen bir şeydi, zira marka yakında elden geçirilmiş bir logo ve kurumsal kimlikle birlikte adını KG Mobility olarak değiştirecek. Ancak, Torres EVX direksiyon simidindeki SsangYong amblemini koruduğu için bu değişiklik muhtemelen daha sonraki bir tarihte duyurulacaktır.Otomobil üreticisi Torres EVX'in teknik özelliklerini açıklamadı ve bunları resmi prömiyere sakladı. SUV, alt yapısını daha küçük olan Korando e-Motion ile paylaşabilir. 190 HP üreten öne monte edilmiş tek bir elektrik motoru ve 340 km WLTP menzili sunan 61,5 kWh batarya kullanılabilir.

Torres EVX, Seul'deki SsangYong Motor standında sergilenecek 16 araç ve EV platformundan biri olacak. Gösterilecekler arasında KR10, O100 ve F100 konseptleri - büyük olasılıkla SUV - ve üretim modellerinin modifiye edilmiş versiyonları da yer alacak. Son olarak, SsangYong "bir mobilite şirketi olarak vizyonunu" sunacak, bu nedenle tanıtımlar arasında başka araç türleri de olabilir. Daha fazla bilgiyi 30 Mart-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 2023 Seoul Mobility Show'da öğreneceğiz.