yukarı

Skoda Vision 7S Konsept: Markanın gelecek vizyonu

Tamamen elektrikli SUV şeklindeki Skoda Vision 7S Concept markanın gelecek vizyonunu gözler önüne seriyor.

23 Ağustos 2022 kaynak: Skoda

Vision 7S Concept Car, kapalı, karartılmış daha geniş ve daha düz ızgaraya sahip cesur bir ön tasarımıyla dikkat çekiyor. Bu arada, cesur farlar aracın kenarlarına kadar yeniden konumlandırıldı ve ana farların üzerine oturan bir T şekli oluşturan LED gündüz farlarla tamamlanıyor. Skoda Vision 7S Concept Car'ın ön tamponu, biri turuncu renkte olan dikey olarak düzenlenmiş yedi hava girişi sayesinde daha da dikkat çekici. Alt tarafta ayrıca alüminyum bir alt koruma bulunuyor.

Skoda ayrıca konsepti bir dizi büyük gümüş ve siyah jant, geleneksel yan aynalar yerine kameralar, kalın C sütunları ve tavana monte ikiz bir spoyler ile tasarlamış. T şeklindeki stoplar ve yedi dikey hava girişi de dahil olmak üzere ön bölümün önemli alanları arkada taklit ediliyor. Benzer bir alüminyum koruma da arkada bulunuyor.Bu çizimler, Skoda'nın bize Vision 7S'in iç tasarımına bir bakış sunmasından bir hafta sonra yayınlandı. İlgi çekici kabine bağımsız bir portre bilgi-eğlence dokunmatik ekranı hâkim olacak. Skoda'nın tasarımcıları ayrıca konsepti küçük bir dijital gösterge paneli, iklim kontrolü için fiziksel düğmeler ve hem düz tabanlı dört kollu bir direksiyon simidi ile donattı. Üç sıralı bir düzen de bekleniyor.

Skoda'nın 30 Ağustos'ta Vision 7S Concept Car'ı tanıtması bekleniyor. Henüz bir üretim modeli oluşturup oluşturmayacağı bilinmemekle birlikte, piyasaya sürüleceği 'Modern Solid' tasarım dilinin gelecekte öne çıkacağını biliyoruz.