yukarı

Skoda Octiavia 2020: Çok Superb bir Octavia

Aynı anda pek çok şeye ama neyse ki hep şık şeylere benzeyen yeni Skoda Octavia...

kaynak: Skoda

"Yeni Octavia" Çek asıllı marka açısından hep büyük haber olmuştur. Sıkıcılık duvarını nihayet aşmasıyla, bu sefer bizim açımızdan da büyük haber.

 

Şüphesiz bugüne kadarki en şık Skoda Octavia olması bir yana, aynı anda en çok marka ve modeli andıran Skoda olduğu düşüncesinden bir türlü kurtulamıyoruz nedense...

 

 

Çok başarılı Superb/Scala harmanını da unutmayalım tabii. Yok yok, şikâyet etmiyoruz. Hele ki o iki parçalı ön farlardan kurtulduk ya!

 

 

Yeni tanıtılan 8. nesil VW Golf ile aynı platformu paylaşan 2020 Octavia, dış tasarımda olmasa da teknik ve kabin tasarımında onun izinden gidiyor ister istemez. Ki bu, kimselerin hayır demeyeceği eşsiz bir imkân aslında. Ama fazlası da var...

 

 

İlk günden itibaren 5 kapı ve Combi (SW) karoser ile satışa sunulacak yeni Skoda Octavia. Bir Skoda için fena halde keyifli bir hal alan kokpit, 10 inçe kadar büyüyebilen bilgi-eğlence ekranı ve opsiyonel dijital gösterge paneliyle 2020'ye geldiğimizi hatırlatıyor.

 

Yeni küçük vites seçiciden ambiyans aydınlatma ve hatta kapı kollarına kadar daha şık, minimalist ve kaliteli bir Octavia bu. Az kalsın çift kollu ve bol fonksiyonlu yeni direksiyonu unutuyorduk! Tekrar bakıyoruz... Evet, gerçekten Octavia bu:)

 

 

Kullanışlılık, pratik buluşlar ve ferahlık anlamında çıtanın yüksekliğini belirlemesi kimseyi şaşırtmayacak yeni Octavia, 600 litrelik bagajıyla (Combi 640 lt.) tarih yazmaya devam ediyor.

 

 

Ergonomik koltukların konforu, artan sessizlik, Passat'tan transfer güvenlik teknolojileri bazıları opsiyonel de olsa Octavia'yı yeni ufuklara taşıyor. Yeni Golf'te ne varsa Octavia'dan da beklenebileceğinin son kanıtı motor seçenekleri...

 

 

1.0 TSI'dan başlayan bolca benzinli ve dizel seçeneğin yanı sıra, otomatik şanzımanlı e-TEC benzinlilerde 48 Voltluk bir hibrit desteği performans ve tüketime sihirli dokunuşlarda bulunacak.

 

 

Sonraki aşamada şarj edilebilir hibrit "Octavia iV" toplam 204 hp'lik kombine gücüyle sahne alacak.